Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy budynek AGH, lepsze warunki dla studentów(zdjęcia)

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2012.06.19 14:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:19 )
W Krakowie uroczyście otwarto nowy budynek Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo - Hutniczej.

foto: Aneta Regulska/Radio Krakow

Posłuchaj mówi Jan Chłopek, dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH
W nowoczesnym budynku pomieszczono dwie sale wykładowe, sześć pokoi seminaryjnych, 35 laboratoriów i pracowni, pokoje dla doktorantów, dziekanat i pomieszczenia socjalne. Koszt obiektu wynosi w sumie 40 mln zł. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.Na razie wyposażeno aulę i dwa laboratoria. Znalazły się tam dwa nowoczesne aparaty: spektrometr fluorescencji rentgenowskiej oraz dyfraktometr rentgenowski. Posłużą one do specjalistycznych badań struktur materiałów. Można dzięki nim np. badać, jak dany materiał reaguje na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury. W drugim laboratorium mieści się nowoczesny mikroskop sił atomowych AFM, którym także można wykonać specjalistyczne badania materiałów.

Uczenia dostała na sfinansowanie projektu ok. 40 mln zł. Na wybudowanie obiektu wydano 29 mln. Z pozostałych pieniędzy finansowane będzie dalsze wyposażanie obiektu. Potrwa to do jesieni.

Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo - Hutniczej jest jedyną w Polsce placówką naukową zajmującą się materiałami ceramicznymi. Kształci przyszłych inżynierów w zakresie technologii chemicznej, chemii budowlanej, inżynierii materiałowej i ceramiki.

Aneta Regulska/psWyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię