Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolscy związkowcy protestują w Warszawie

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.24 12:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
500 związkowców z Małopolski pojechało dziś do Warszawy by wziąć udział w proteście przeciw reformie emerytalnej.

Henryk Łabędź, fot. solidarnosc.krakow.pl


Dziś Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy. Teraz decyzja co do jej dalszych losów należy do prezydenta. Pikietujący chcą go przekonać, by nie podpisywał ustawy, która zakłada podniesienie wieku emerytalnego.
"Nie chcemy tych zmian i konskwentnie będziemy przeciw nim protestować" zapowiada zastępca przewodniczącego małopolskiej Solidarności - Henryk Łabędź. "Jeżeli prezydent Komorowski deklaruje, że chce być prezydentem wszystkich Polaków - jest to test. Chcemy przekonać argumentami, uważamy że mamy argumenty żeby pan prezydent co najmniej przesłał tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego" - mówi zastępca przewodniczącego małopolskiej Solidarności .
"Walczymy o ludzi pracy, ale także o siebie" - dodaje Henryk Łabędź. "Zawsze jest sens walki o słuszne postulaty. My także chcemy, żeby nie wymagano tylko od nas rzetelnej pracy, ale od tych co stanowią prawo. Żeby się przestali bawić, żeby nie było igrzysk tylko żeby rzeczywiście stanowili prawo i mam nadzieję, że po raz kolejny dzisiaj pokażemy że Solidarności zależy na przyszłości Polski, w przeciwieństwie do polityków" - przekonuje Łabędź.
Dzisiaj prezydent Komorowski ma się spotkać z liderem Solidarności - Piotrem Dudą.

(Aneta Regulska/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię