Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małgorzata Jantos: o jakości usług nie decyduje certyfikat

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.05.16 06:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, Małgorzata Jantos uważa, że deregulacja zawodu przewodnika to dobry pomysł.
Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa dodaje, że to nie formalne zezwolenia gwarantują jakość usług. W rozmowie w Radiem Kraków Jantos powiedziała, że w tej sprawie trzeba iść drogą wyznaczoną już przez bardziej rozwinięte kraje . "Te kraje, które się najszybciej rozwijają, czyli Niemcy mają o połowę mniej regulowanych zawodów, ja myślę że możemy iść tą drogą żeby przyspieszyć i stosować otwarcie dla wszystkich zawodów, o powodzeniu w danym zawodzie nie decyduje certyfikat, ale bystrość, inteligencja i zaradność - tak poranny gość Radia Kraków komentuje protest krakowskich muzelaników przeciwko otwarciu zawodu przewodnika turystycznego.
Zgodnie z założeniami ministra sprawiedliwości po zabytkach i muzeach mógłby oprowadzać każdy, pod warunkiem, że zadania tego nie wykonuje uprawniony etatowy pracownik. Konferencja Dyrektorów Krakowskich Muzeów napisała w tej sprawie list do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, prosząc o pomoc w zablokowaniu deregulacji zawodu przewodnika turystycznego.

(Tomasz Müller/jp)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię