Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowskie służby dobrze przygotowane do EURO

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.06.06 06:43 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:16 )
Tysiąc stu policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem kibiców w Krakowie podczas EURO.

fot.Radio Kraków

Miejski Sztab Operacyjny zapewnia, że jest przygotowany na wszystkie możliwe sytuacje w czasie mistrzostw. Ćwiczenia przeprowadzono już kilka miesięcy temu.
Oprócz ponad tysiąca policjantów każdego dnia nad bezpieczeństwem kibiców i gości będzie czuwać 429 strażników miejskich. W skład sztabu operacyjnego wchodzą oprócz przedstawicieli policji i straży miejskiej także urzędnicy magistratu oraz pracownicy PKP. Dyżury będą pełnić oficerowie ABW,straży pożarnej a nawet Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych. Zabezpieczenie medyczne ma zapewnić krakowskie pogotowie ratunkowe.
Ćwiczenia wykazały, że krakowskie służby są bardzo dobrze przygotowane do zabezpieczenia EURO. W ramach ćwiczeń symulowano nawet zamach terrorystyczny na stadion Wisły Kraków oraz ewakuację z ogarniętej symulowanym pożarem jednej z barek zakotwiczonych na Wiśle. Jak zapewniają miejskie służby antykryzysowe - ćwiczenia dowiodły bardzo dobrego przygotowania.

Sanepid skontrolował 400 krakowskich restauracji, punktów gastronomicznych i sklepów spożywczych. W połowie z nich stwierdził nieprawidłowości. Kontrole przeprowadzono w związku z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Piotr Pokrzywa z krakowskiego sanepidu powiedział, że w żadnym przypadku nie zdecydowano się na zamknięcie placówki: " Nie było skrajnych przypadków zaniedbań, więc nie musieliśmy zamykać, ale kontrole będą prowadzone do końca mistrzostw."
Majowe kontrole sanepidu zakończyły się wypisaniem 70 mandatów karnych na łączną kwotę 13 tys. zł.

Tomasz Müller/ Joanna Porębska/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię