Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowscy radni chcą powołania miejskiego ogrodnika, jak w XIX wieku

  • Ola Sobczak
  • date_range Czwartek, 2023.09.21 18:52 ( Edytowany Czwartek, 2023.09.21 19:09 )
Pełnić tę funkcję miałaby osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie, z nią konsultowane byłyby planowane inwestycje nasadzeń, czy zazieleniania miasta - mówi Grzegorz Stawowy.

fot: M. Lasyk

Widzimy duże nakłady na zieleń - wykupy gruntów, nasadzenia, ale jest problem z pielęgnacją i utrzymaniem zieleni. Miejski ogrodnik uzgadniałby rodzaje i miejsca nasadzeń a także sposób pielęgnacji

Miejski ogrodnik współpracowałby z Zarządem Zieleni Miejskiej i innymi instytucjami Krakowa. Radni twierdzą, że dzięki niemu znacznie wzrośnie jakość i wygląd terenów zielonych w mieście.

Funkcja ta nie byłaby nowością - już w XIX wieku powołano tzw. inspektora plantacyjnego, który sprawował opiekę nad parkiem Planty otaczającym Stare Miasto.

 

Autor:
Ola Sobczak

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię