W najbliższą sobotę, 25 września, o godz. 17.00 w Auli Florianka przy ul. Sereno Fenn’a 15 odbędzie się recital fortepianowy Aleksandry Dąbek, która wykona utwory Fryderyka Chopina.

Będzie to unikatowa okazja wysłuchania koncertu w wykonaniu krakowianki, absolwentki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, ale przede wszystkim uczestniczki XVIII Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, który odbędzie się  2-23 października 2021 r.

Program koncertu:
Nokturn op. 27 nr 1
Etiuda op. 10 nr 7
Etiuda op. 10 nr 5
Ballada op. 47
Lento con gran espressione op. posth
Walc op. 18
Polonez op. 44
Wstęp na koncert jest wolny, jednak w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi liczba miejsc jest ograniczona.
 
 
Aleksandra Dąbek jest doktorantką Akademii Muzycznej w Krakowie pod opieką Marka Szlezera. Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie fortepianu Ewy Bukojemskiej. Studiowała również grę na fortepianie historycznym. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, programu „Sapere Auso”, Fundacji Yamaha oraz Mount Royal University w Calgary. Występowała z recitalami solowymi i z orkiestrą m.in. w Polsce, Singapurze, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, we Francji, na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2018 r. ukazała się jej debiutancka płyta z dziełami Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna. Dokonała prawykonania utworów Felicjana Szopskiego w 150. rocznicę urodzin kompozytora.