Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: licytacja papieskich samochodów została przesunięta na koniec września

  • Kraków
  • date_range Środa, 2016.09.14 11:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:52 )
Wciąż nie ruszyła sprzedaż papieskich samochodów, którymi Franciszek jeździł po Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży - dowiedziała się reporterka Radia Kraków. Pieniądze zarobione podczas licytacji miały zostać przekazane na cele charytatywne. Caritas tłumaczy, że o przesunięcie terminu aukcji prosił sam fundator, czyli Volkswagen.

Fot. Kuba Niziński

Posłuchaj rozmowy z Marcinem Choińskim z Caritas Archidiecezji Krakowskiej
Papieskie samochody trafią na aukcję charytatywną
ŚDM 2016: prezentacja mobilnej kliniki dla uchodźców

"W trakcie rozmów doszliśmy do wniosku, by zorganizować aukcję wtedy, gdy uwaga ludzi nie będzie odciągana przez inne wydarzenia, np. takie jak Forum Ekonomiczne w Krynicy" - mówi Radiu Kraków Marcin Choiński z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Aukcja papieskich samochodów ruszy prawdopodobnie 26 września. Według pierwszych zapewnień, licytacja miała się rozpocząć na początku miesiąca.

Na aukcję wystawione zostaną 3 z 4 papieskich samochodów. Jeden z samochodów zostanie w krakowskiej kurii, jako pamiątka po papieskiej wizycie.

Pieniądze zebrane w czasie licytacji samochodów, miały zostać przeznaczone na zakup nowoczesnych karetek, które służyłyby uchodźcom jako mobilne kliniki na granicy libańsko-syryjskiej. Do tej pory zebrano zaledwie 8 proc. potrzebnej kwoty. Na portalu we4charity.com wciąż można kupić m.in. papieski rower i buty papieża Franciszka.

 

 

(Teresa Gut/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię