Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: gigantyczne kolejki po paszporty

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.21 11:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Tasiemcowe kolejki do okienek - tak od dobrych kilku tygodni wygląda sytuacja w krakowskim Biurze Paszportów.

Fot. Paweł Sołtysik

Chętni mimo, ze stawią się tuż po otwarciu muszą odczekać swoje. Żeby wyrobić paszport trzeba odczekać średnio półtorej godziny i to pod warunkiem, że mamy przy sobie dowód osobisty zrobione zdjęcie, wypełniony wniosek i potwierdzenie zapłaty 140 złotych.
Paszport trzeba wyrobić osobiście. W przypadku, kiedy dokument ma otrzymać dziecko konieczna jest również zgoda i obecność obu rodziców. Tych w krakowskim biurze paszportów było dziś sporo
Tasiemcowe kolejki wynikają z nie tylko z sezonu urlopowego. Jak mówi Monika Frenkiel z Biura Prasowego wojewody małopolskiego, w tym roku kończy się ważność paszportów wydanych w 2002 roku a najczęściej z wyrobieniem nowego dokumentu czekamy do ostatniej chwili. Frenkiel zapewnia, że urzędnicy przez najbliższy okres będą dyżurowali przy okienkach do ostatniego petenta, nawet po godzinach pracy.

W kwietniu biuro przyjęło ponad 16 tysięcy wniosków paszportowych. W tym miesiącu podanie o paszport złożyło już grubo ponad 11 tysięcy.
(Joanna Gąska/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię