Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków finansuje uczniom lekcje nauki jazdy na nartach i snowboardzie

Uczniowie z czwartych i piątych klas krakowskich szkół podstawowych mogą wziąć udział w bezpłatnych lekcjach nauki jazdy na nartach i snowboardzie na stoku w Podstolicach pod Krakowem. Lekcje sfinansuje urząd w ramach programu "Pierwsze kroki na śniegu" - poinformował magistrat.

fot: pixabay

Uczniowie będą mogli wziąć udział w czterech wyjazdach szkoleniowych i w sumie ośmiu godzinach lekcyjnych nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Miejski program "Pierwsze kroki na śniegu" prowadzony przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie potrwa od 14 lutego do 9 marca. Zajęcia będą odbywać się na stoku w stacji narciarskiej Podstolice-Ski.

Krakowski magistrat poinformował, że dla każdego uczestnika programu organizator zapewnia instruktorów, transport, karnety na wyciągi, wypożyczenie sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem i ciepłą herbatę po zakończeniu zajęć. Zgłoszeń do programu dokonują szkoły. Każda może zapisać maksymalnie jedną grupę wraz z opiekunami, czyli 45 uczniów i minimum 3 opiekunów. Wyjazdy będą się rozpoczynać i kończyć przed Krakowskim Szkolnym Ośrodkiem Sportowym.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię