Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kładka ojca Bernatka w Krakowie będzie mieć nową siatkę

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Środa, 2024.01.31 12:59 ( Edytowany Poniedziałek, 2024.02.12 12:03 )
W poniedziałek ruszy wymiana siatki na kładce. Na ogrodzeniu znajduje się wiele kłódek wieszanych przez pary. Część osób po nieudanym związku próbuje je jednak wyrwać, czasem psując siatkę. Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa wyjaśnia, że wystające pręty stanowią poważne zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci, które mogą zranić się w głowę.

Fot. Bartłomiej Ziaja

Przez dwa miesiące zamknięta będzie część kładki dla pieszych. Spacerowicze będą mogli poruszać się drugą częścią, która do tej pory jeździli wyłącznie rowerzyści.

My w tym czasie zdemontujemy te wszystkie panele, na którym znajdują się kłódki i na ich miejscu zamontujemy nowe, takie których pod odkochaniu się nie będzie dało się uszkodzić.

W najbliższym czasie miasto podejmie również decyzje dotyczące przyszłości starej siatki wraz z zawartością:

Pytaliśmy mieszkańców, co można z tymi kłódkami zrobić. Mieszkańcy najczęściej zgłaszali dwie propozycje - wykonanie z tego rzeźby po przetopieniu lub zasilić cel dobroczynny po sprzedaniu na złom.

Wymiana paneli potrwa dwa miesiące. Koszt prac to 600 tysięcy złotych.

Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię