Ponad połowa ankietowanych stwierdziła brak poczucia stabilizacji i pewności siebie, a aż 3/4 badanych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wskazała na utratę kontroli nad własnym życiem.

- Skutki zmian wywołanych przez pandemię są głębokie i bardzo negatywne. Skutki ekonomiczne, ale też chodzi nam o kondycję psychospołeczną.  Koronawirus negatywnie wpłynął na samopoczucie, na emocje krakowian, najczęściej dominującym symptomem to jest niepokój, złość, smutek, to jest też samotność - mówi Piotr Długosz, profesor Instytutu Filozofii i Socjologii UP.

Badania zostały przeprowadzone na grupie 650 mieszkańców Krakowa. Miały formę ankiety internetowej. Obejmują okres od 14 kwietnia do 10 maja.

 

 

 

(Magdalena Zbylut-Wiśniewska/jp)

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.