- A
- A
- A
Iwona Kempa szefową Małopolskiego Ogrodu Sztuki
Najnowszy Ogród Krakowa juz czeka na gościMałopolski Ogród Sztuki
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 20
Już mówi się o nim: krakowskie centrum Pompidou. Małopolski Ogród Sztuki intryguje architekturą znakomicie wpisaną w otoczenie starego Krakowa. Powstał w pobliżu uczęszczanej ulicy Karmelickiej, naprzeciw nowego gmachu Biblioteki Wojewódzkiej. Budynek wyróżniony tegoroczną nagrodą im. prof. Janusza Bogdanowskiego - od wczoraj jest już otwarty dla publiczności.
Szefem artystycznym nowego artystycznego miejsca w Krakowie została Iwona Kempa , absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej szkoły Teatralnej w Krakowie, dotychczasowa dyrektor artystyczna Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
"Myśle, że trzeba nie lada odwagi by do rajskiego ogrodu wpuścić kobietę, bo potem dzieją się różne nieprzewidziane rzeczy" - mówi żartobliwie nowa szefowa MOSu Iwona Kempa. I dodaje - "...będę podlewać, pielić, pielęgnować i otaczać opieką to miejsce, bo mam taki silnie rozwinięty instynkt macierzyński".
Iwona Kempa od październik 2006 roku była dyrektorem artystycznym Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. W 2008 roku została laureatką katowickich „Interpretacji” – jej spektakl Pakujemy manatki na podstawie sztuki H. Levina uhonorowano „Laurem Konrada”.
Małopolski Ogród Sztuki związany będzie z Teatrem im. Słowackiego, ma być regionalnym centrum kultury teatralnej, ośrodkiem współczesnych form teatralnych i parateatralnych. Cały obiekt będzie zarządzany i obsługiwany przez 10 osób, w tym terapeutów ds. wychowania przez sztukę, którzy będą tam prowadzić zajęcia i warsztaty z zakresu edukacji artystycznej.
Lekki, przejrzysty, z fantastyczną elewacją i do tego znakomicie wkomponowany w istniejący układ urbanistyczny. Taki jest otwarty wczoraj Małopolski Ogród Sztuki. Budowa MOS-u, autorstwa Krzysztofa Ingardena,kosztowała 50 mln zł. Projekt był współfinansowany ze środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Szefem artystycznym nowego artystycznego miejsca w Krakowie została Iwona Kempa , absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej szkoły Teatralnej w Krakowie, dotychczasowa dyrektor artystyczna Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
"Myśle, że trzeba nie lada odwagi by do rajskiego ogrodu wpuścić kobietę, bo potem dzieją się różne nieprzewidziane rzeczy" - mówi żartobliwie nowa szefowa MOSu Iwona Kempa. I dodaje - "...będę podlewać, pielić, pielęgnować i otaczać opieką to miejsce, bo mam taki silnie rozwinięty instynkt macierzyński".
Iwona Kempa od październik 2006 roku była dyrektorem artystycznym Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. W 2008 roku została laureatką katowickich „Interpretacji” – jej spektakl Pakujemy manatki na podstawie sztuki H. Levina uhonorowano „Laurem Konrada”.
Małopolski Ogród Sztuki związany będzie z Teatrem im. Słowackiego, ma być regionalnym centrum kultury teatralnej, ośrodkiem współczesnych form teatralnych i parateatralnych. Cały obiekt będzie zarządzany i obsługiwany przez 10 osób, w tym terapeutów ds. wychowania przez sztukę, którzy będą tam prowadzić zajęcia i warsztaty z zakresu edukacji artystycznej.
Lekki, przejrzysty, z fantastyczną elewacją i do tego znakomicie wkomponowany w istniejący układ urbanistyczny. Taki jest otwarty wczoraj Małopolski Ogród Sztuki. Budowa MOS-u, autorstwa Krzysztofa Ingardena,kosztowała 50 mln zł. Projekt był współfinansowany ze środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:24
Trwają poszukiwania mężczyzny, który podczas kąpieli zniknął pod wodą w zbiorniku Kruki w Oświęcimiu
-
14:43
Małopolskie Biegi Górskie w Krynicy - Zdrój
-
14:41
Upały dają się we znaki wodociągom. W Brzesku apel o oszczędzanie wody
-
14:02
Zderzenie auta z motocyklem na DW 980. Nie żyje motocyklista
-
13:55
Kraków gości młode gwiazdy kajakarstwa. Na Kolnej ruszają mistrzostwa świata U23
-
13:28
Zabytkowa kopalnia w Jawiszowicach będzie otwarta dla zwiedzających
-
12:19
Słuchajcie Radia Kraków i wygrywajcie! Czekają rowery i karty podarunkowe!
-
12:03
"Małopolska na dwóch kółkach. Sezon 2". Zobaczcie inną Małopolskę, wygrywajcie rowery!
-
10:00
Ważna zmiana na trasie do Morskiego Oka z powodu ekstremalnych upałów
-
09:40
Przystanek Młody Miłosz – literatura, która wychodzi w trawę. Festiwal bez obowiązku, za to z wyobraźnią
-
09:17
Tłoczno na krakowskich kąpieliskach. Które jest najlepsze? SONDA
-
09:10
Jak pomóc dziecku nawiązywać nowe przyjaźnie? Książki, które uczą odwagi w kontaktach z rówieśnikami
-
08:17
W Krakowie rozpoczął się Summer Jazz Festival. "W programie wszystkie odcienie jazzu"
-
07:50
Dziś możemy zrobić zakupy. Kiedy kolejna niedziela handlowa?
-
06:59
Upał nie odpuszcza, skwar nawet na Podhalu. Padł nowy rekord temperatury w Polsce
-
20:47
„Oscar folkloru” dla prof. Józefa Kąsia. Złote Gwiazdy rozdano w Nowym Sączu
-
17:58
Ekstraklasowe wzmocnienie beniaminka. Matúš Vojtko nowym piłkarzem Wieczystej Kraków
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze