- A
- A
- A
Goście Radia Kraków wybrali blamaż i wyczyn tygodnia
Komunikacja zastępcza na krakowskim Ruczaju blamażem tygodnia, a wyczynem sukces żużlowców Azotów Tauron TarnówKomunikacja zastępcza na krakowskim Ruczaju to blamaż tygodnia - tak zdecydowali goście Radia Kraków. Z kolei w kategorii wyczynu tygodnia małopolscy politycy i samorządowcy wskazali zgodnie na triumf żużlowców Azotów Tauron Tarnów.
Goście sobotniego programu nie mieli wątpliwości: to, co dzieje się w przepełnionych autobusach kursujących na Ruczaj to wstyd i skandal. Z powodu budowy torowiska do połowy listopada wstrzymane zostały tam kursy tramwajów. Jak przekonywał w programie Wyczyn i Blamaz Tygodnia Bogdan Pęk, senator Prawa i Sprawiedliwości, obecna sytuacja to konsekwencje błędów urbanistycznych, które popełniono wiele lat temu:
Zbudowano w tej okolicy mnóstwo osiedli mieszkaniowych, a główne ciągi komunikacyjne są za wąskie. Dlatego w godzinach szczytu, przede wszystkim rano i po południu mamy tam horror. Jeśli do tego dołożyć nieudaczność związana z modernizacją to mamy prawdziwy obraz tej władzy.
Ożywiona dyskusję, dotyczącą przede wszystkim ustawy o zamówieniach publicznych, wywołała też niecodzienna sytuacja przy budowie autostrady A4. Wykonawca po zakończeniu prac zabrał ze sobą...700 metrów asfaltu z drogi Ostrów-Rudka. Przypomina to trochę filmy Barei - mówił Kazimierz Chrzanowski, szef krakowskiego i małopolskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej:
Pamiętam dawne czasy, kiedy to budujący drogi i osiedla zostawiali drogi, bo się jej nie opłacało demontować. Jak widać, dzisiaj mamy inne tendencje i zupełnie nowe czasy, bo wykonawca zabiera ze sobą materiał, który włożył. Ta sprawa nie jest do końca jasna.
Uczestnicy programu zgodnie wskazali też na wyczyn tygodnia, którym okazał się sukces żużlowców Azotów Tauron Tarnów. Triumf tarnowskiej drużyny to nie tylko sukces zawodników i kibiców, lecz również zakładów azotowych oraz mieszkańców ziemi tarnowskiej - przekonywał Stanisław Sorys, członek zarządu województwa małopolskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego:
Parę lat temu stawiano już krzyżyk na tej fabryce, tymczasem dzisiaj zakłady z Tarnowa kupują inne spółki. Co więcej, dzisiaj Azoty sponsorują nie tylko sport, lecz także różne wydarzenia kulturalne. Dzisiaj jest to wielkie święto kibiców i całego Tarnowa, bo wszyscy cieszą się z sukcesu jaskółek.
Natomiast, według gości programu, wyczynem nie można nazwać akcji sadzenia tysiąca drzew i krzewów w Krakowie. Mamy tu jedne z najniższych wskaźników terenów zielonych przypadających na mieszkańca - alarmował Grzegorz Stawowy, szef klubu Platformy Obywatelskiej w krakowskiej Radzie Miasta. Według Stawowego nie zmienią tego podejmowane obecnie przez urzędników akcje nasadzania drzew i krzewów. Sytuacja jest bardzo zła i potrzebne będą tu rozwiązania systemowe - mówił krakowski radny:
Ostatnio zmieniły się zasady i deweloperzy już nie mogą nasadzać małych drzewek: drzewo do 5 lat można wyciąć bez zgłoszenia, dlatego potem deweloperzy je usuwali. Potrzebny jest jednak jakiś duży program sadzenia, ale nie tysiąca, lecz zdecydowanie większej liczby drzew. Coś trzeba z tym zrobić, bo w Krakowie -szczególnie w okresach grzewczych- mamy jeśli nie najgorsze powietrze w kraju to na pewno w Małopolsce.
Rozstrzygniecie plebiscytu na wyczyn i blamaz tygodnia w poniedziałek po 8.30.
Jacek Bańka/JP
Goście sobotniego programu nie mieli wątpliwości: to, co dzieje się w przepełnionych autobusach kursujących na Ruczaj to wstyd i skandal. Z powodu budowy torowiska do połowy listopada wstrzymane zostały tam kursy tramwajów. Jak przekonywał w programie Wyczyn i Blamaz Tygodnia Bogdan Pęk, senator Prawa i Sprawiedliwości, obecna sytuacja to konsekwencje błędów urbanistycznych, które popełniono wiele lat temu:
Zbudowano w tej okolicy mnóstwo osiedli mieszkaniowych, a główne ciągi komunikacyjne są za wąskie. Dlatego w godzinach szczytu, przede wszystkim rano i po południu mamy tam horror. Jeśli do tego dołożyć nieudaczność związana z modernizacją to mamy prawdziwy obraz tej władzy.
Ożywiona dyskusję, dotyczącą przede wszystkim ustawy o zamówieniach publicznych, wywołała też niecodzienna sytuacja przy budowie autostrady A4. Wykonawca po zakończeniu prac zabrał ze sobą...700 metrów asfaltu z drogi Ostrów-Rudka. Przypomina to trochę filmy Barei - mówił Kazimierz Chrzanowski, szef krakowskiego i małopolskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej:
Pamiętam dawne czasy, kiedy to budujący drogi i osiedla zostawiali drogi, bo się jej nie opłacało demontować. Jak widać, dzisiaj mamy inne tendencje i zupełnie nowe czasy, bo wykonawca zabiera ze sobą materiał, który włożył. Ta sprawa nie jest do końca jasna.
Uczestnicy programu zgodnie wskazali też na wyczyn tygodnia, którym okazał się sukces żużlowców Azotów Tauron Tarnów. Triumf tarnowskiej drużyny to nie tylko sukces zawodników i kibiców, lecz również zakładów azotowych oraz mieszkańców ziemi tarnowskiej - przekonywał Stanisław Sorys, członek zarządu województwa małopolskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego:
Parę lat temu stawiano już krzyżyk na tej fabryce, tymczasem dzisiaj zakłady z Tarnowa kupują inne spółki. Co więcej, dzisiaj Azoty sponsorują nie tylko sport, lecz także różne wydarzenia kulturalne. Dzisiaj jest to wielkie święto kibiców i całego Tarnowa, bo wszyscy cieszą się z sukcesu jaskółek.
Natomiast, według gości programu, wyczynem nie można nazwać akcji sadzenia tysiąca drzew i krzewów w Krakowie. Mamy tu jedne z najniższych wskaźników terenów zielonych przypadających na mieszkańca - alarmował Grzegorz Stawowy, szef klubu Platformy Obywatelskiej w krakowskiej Radzie Miasta. Według Stawowego nie zmienią tego podejmowane obecnie przez urzędników akcje nasadzania drzew i krzewów. Sytuacja jest bardzo zła i potrzebne będą tu rozwiązania systemowe - mówił krakowski radny:
Ostatnio zmieniły się zasady i deweloperzy już nie mogą nasadzać małych drzewek: drzewo do 5 lat można wyciąć bez zgłoszenia, dlatego potem deweloperzy je usuwali. Potrzebny jest jednak jakiś duży program sadzenia, ale nie tysiąca, lecz zdecydowanie większej liczby drzew. Coś trzeba z tym zrobić, bo w Krakowie -szczególnie w okresach grzewczych- mamy jeśli nie najgorsze powietrze w kraju to na pewno w Małopolsce.
Rozstrzygniecie plebiscytu na wyczyn i blamaz tygodnia w poniedziałek po 8.30.
Jacek Bańka/JP
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
17:19
Pożar hali w Mszanie Dolnej. Jedna osoba jest ranna
-
17:05
Zapalił się autobus jadący Zakopianką. Są utrudnienia w ruchu w kierunku Krakowa
-
16:40
Krakowianie szukają ochłody. Na jedno z miejsc wybrali kąpielisko w Przylaseu Rusieckim
-
16:33
Woda to nie wszystko. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas upałów?
-
14:43
"Odważny" rządzi braćmi kurkowymi w Tarnowie. Jan Bylica obejmuje tron w roku jubileuszu
-
12:28
"Rowerowa sobota" z Radiem Kraków
-
11:32
Obława w Łękawicy koło Wadowic zakończona. Podejrzewany o atak nożem jest w rękach policji
-
10:29
Jeszcze łatwiej z Krakowa do Zakopanego. Wiadukt w Myślenicach otwarty
-
10:02
Nie każdy jest wielbłądem, czyli zwierzęta i upał
-
09:58
Zakrzówek ponownie otwarty. Długie kolejki i ograniczenia
-
09:31
Od wczesnego ranka kolejki na krakowskim Zakrzówku
-
09:17
Od początku czerwca utonęły 34 osoby. "Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią"
-
08:57
Rozszczelnienie cysterny z resztkami kwasu solnego w Muszynie
-
08:37
Święto Miasta Tarnowa - wczoraj rozdano nagrody, dziś m.in. piknik i koncerty
-
06:59
Czerwony alert pogodowy w Małopolsce. Takich upałów nie było od kilku lat
-
21:08
65 tysięcy kasków dla dzieci. Ogólnopolska akcja rozpoczęła się w Krakowie
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze