Odwołując się do kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy z 2015 roku, zrobili zakupy spożywcze i w zaprezentowanym koszyku porównali wzrost cen z tymi sprzed 5 lat.

- Kupiliśmy olej, sok, pomarańczowy, cukier, chleb i margarynę. Prezydent Andrzej Duda w 2015 roku wydał kwotę 37,02 zł. Ja wczoraj za takie same zakupy zapłaciłem 51,35 zł, To prawie 40 proc. więcej niż w roku 2015 - mówi Grzegorz Nowowiejski z partii Korwin.

 - Inflacja osiąga bardzo wysokie poziomy. W zeszłym miesiącu było to 3,4 proc. Jesteśmy już na 2 miejscu w Unii Europejskiej, zaraz za Czechami. W reakcji na wzrost cen Narodowy Bank Polski obniżył jeszcze stopy procentowe, czym jeszcze bardziej przyspieszy inflację - dodał przedsiębiorca Bartosz Bocheńczak.

Małopolscy działacze Konfederacji podkreślają, że inflacja to nie jedyny problem. Twierdzą, że rząd obecnie się zadłuża, by mieć pieniądze na wypłatę programów socjalnych.

 

(Dominika Kossakowska/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.