Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Drugie życie mebli. W Krakowie powstała Meblarnia

Krakowianie mogą oddać stare i zniszczone lub niepotrzebne i zalegające meble. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie uruchomiło meblarnię - miejsce gdzie będzie dokonywana selekcja i renowacja zużytych mebli. Odnowione otrzymają nowe życie oraz jak - zakłada plan MPO - nowych właścicieli.

Meble w trakcie renowacji

Posłuchaj materiału Pawła Morawczyńskiego

- Mieszkańcy w końcu mają kilka możliwości, żeby oddać meble do nas. Mogą je oddać w ramach normalnego odbioru odpadów wielkogabarytowych, wystawić u siebie przed altaną śmietnikową w określony dzień wynikający z harmonogramu. Mogą oddać też do Ekopaki. To też nowa usługa, którą mamy. Można je też samemu przywieźć do Lamusowni. Nasi pracownicy przegląda wszystkie meble, czy można je odnowić. A jeśli ktoś wie, że to jest fajny jeszcze mebel, ale go nie potrzebuje, może zostawić go w krakowskiej Meblarni. To jest specjalnie obudowany kontener na terenie Lamusowni. Od razu wtedy wiemy, że to jest mebel z potencjałem i będziemy nad nim pracować - Piotr Odorczuk, rzecznik prasowy MPO Kraków.

Krakowska lamusownia na ul. Nowohuckiej cieszy się dużą popularnością

Piątek, 2015.12.18

Meblarnia zlokalizowana została w specjalnie oznaczonym kontenerze w Lamusowni w siedzibie MPO na ulicy Nowohuckiej 1.

Średnio do Lamusowni MPO miesięcznie trafia nawet 1000 ton mebli.

Możliwe, że odnowione meble wkrótce trafią na aukcje, gdzie będą mogli je nabyć nowi właściciele.


Adres

Autor:
Paweł Morawczyński

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię