Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Coraz bliżej budowy grzebowiska dla zwierząt w Krakowie. Umowa z Uniwersytetem Rolniczym podpisana

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2016.02.09 12:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:27 )
Władze miasta właśnie podpisały umowę z Uniwersytetem Rolniczym, który na swoich terenach w Olszanicy zajmie się realizacją tej inwestycji. Prace powinny ruszyć pod koniec tego roku. Wcześniej będą przeprowadzone konsultacje społeczne.

Cmentarz dla psów na zamku w Edynburgu. Fot. wikipedia

Posłuchaj co mówi Małgorzata Jantos, krakowska radna, która od 10 lat walczyła o grzebowisko
Grzebowisko dla zwierząt Fot.M.Lasyk

- Cieszę się, że jesteśmy coraz bliżej finału - mówi Małgorzata Jantos, krakowska radna, która od 10 lat walczyła o tę inwestycję. Na uroczyste podpisanie umowy przyjechała w towarzystwie... swojego pupila Magnusa, buldoga angielskiego. "Widziałam wszystkie grzebowiska w Polsce, które są. Nie mówię nawet o tych, które są na zachodzie Europy i w USA. Przyprowadziłam tu swojego psa, azylanta, który jest stary. Martwię się. Grzebanie psa w ogródku jest zakazane. Ucywilizujemy się w końcu. Grzebowisko to też wyraz naszego stosunku do świata zwierząt" - podkreśla Jantos.

Grzebowisko w Olszanicy, na zachodnich przedmieściach Krakowa, będzie miało 2 hektary powierzchni powstanie na terenach Uniwersytetu Rolniczego. Będzie tam można chować małe zwierzęta domowe, takie jak psy, koty czy gryzonie. Na terenie cmentarza powstanie też park. "Grzebowisko wybudujemy profesjonalnie. Na terenie ma być park i roślinność, żeby otoczenie było miłe. Profesjonaliści to opracują. Wszystko będzie bezpieczne dla środowiska" - zapowiada rektor Uniwersytetu Rolniczego, Włodzimierz Sady.

Jedyne co może pokrzyżować te plany to protesty mieszkańców. Z tego właśnie powodu już dwukrotnie nie udało się urządzić cmentarza dla zwierząt w Krakowie. Ten miał powstać najpierw w pobliżu cmentarza w Batowicach, a potem niedaleko składowiska odpadów w Baryczy.

 

 

 

 

(Maciej Skowronek/ko)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię