Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Badania koni wożących turystów do Morskiego Oka

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.21 11:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Konie wożące turystów fasiągami do Morskiego Oka nie są przeciążone - mówią lekarze weterynarii, którzy badają zwierzęta od samego rana.

Fot. Przemek Bolechowski

Każda para koni ciągnąc wóz z maksimum 14 turystami musi pokonać pod górę ponad 6 kilometrów od Palenicy Białczańskiej do Morskiego oka. I tam właśnie lekarze badają zwierzęta. Badania koni są prowadzone na skutek skarg turystów, którzy martwili się o kondycję koni. Okazuje się jednak, że zbadane zwierzęta są w dobrym stanie.
"Konie są w zaskakująco dobrym stanie, z publikacji wynikało, że będzie bardzo źle, a tymczasem jest przyzwoicie. Wprawdzie konie się po sezonie wypoczynkowym i widać, że to jest dopiero początek ich pracy, ale jeden z nich mnie zaskoczył do tego stopnia, że dwa razy go badałem, bo wydawało mi się że on w ogóle nie szedł bo miał takie parametry jak koń, który stoi w stajni. Te konie, które do tej pory zostały zbadanie są w dobrym stanie" - zapewnia Marek Tischner lekarz weterynarii.
Aby koń mógł pracować na drodze do Morskiego Oka musi przejść takie specjalistyczne badania. Dodatkowo określony jest limit kursów jakie codziennie każde zwierzę może wykonać.

(Przemek Bolechowski/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię