Jak mówi Aleksander Miszalski - trójka na listach Koalicji Obywatelskiej - rozwiązanie proponowane przez PiS jest krótkowzroczne. "Pracownicy przez chwilę będą mieli wyższe płace, ale potem już nie będą mieć pracy. To spowoduje również podwyżkę cen, bo firmy jakoś będą musiały się ratować. Z jednej strony spowoduje inflację, ale z drugiej zabije eksport. Na rynku rodzimym to powoduje tylko konsekwencje inflacyjne, ale firmy - po podwyżce cen - nie będą mogły sprzedać swoich produktów" - mówił Aleksander Miszalski. 

Działacze Koalicji Obywatelskiej podkreślali, że aby polskie płace mogły dorównać poziomem europejskim stawkom, państwo musi wspierać inwestycje i innowacyjność firm. Chcą aby firmy nie płaciły podatku CIT, dopóki zysk nie będzie pozostawał w firmie, aby mogła się ona rozwijać. 

 

 

(Joanna Orszulak/ew)


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.