Według policji, do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 22 na ul. Kraszewskiego w podkrakowskiej Skawinie. W jego trakcie 32-latek został ugodzony niebezpiecznym narzędziem przez dwóch sprawców. Mężczyzna z ranami ciętymi, przytomny został odwieziony do szpitala.

Według nieoficjalnych informacji napastnicy posłużyli się maczetą, która została znaleziona przez śledczych niedaleko miejsca przestępstwa. Policja wykluczyła pseudokibicowskie tło zdarzenia.

„W wyniku intensywnych czynności policyjnych kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat, zostali oni zatrzymani do sprawy, najprawdopodobniej są to sprawcy tego ugodzenia” - relacjonowała Szczerba.

Policjanci zabezpieczają teraz monitoringi, ustalają świadków. „Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania” - zapowiedziała policjantka.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami PAP, jeden z zatrzymanych był pijany, dlatego czynności policyjne z jego udziałem będą wykonywane dopiero po wytrzeźwieniu mężczyzny.