W czwartek policjanci z Krakowa, oddelegowani do pełnienia służby na terenie Komisariatu Policji w Skawinie, podczas patrolu pieszego w okolicy parku miejskiego w Skawinie, zauważyli młodego mężczyznę, który popełnił wykroczenie - śmiecił w miejscu publicznym. Dodatkowo, na widok mundurowych chłopak bardzo nerwowo się zachowywał. Policjanci ruszyli więc w kierunku chłopaka celem podjęcia interwencji.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 15-latek z powiatu wadowickiego. Podczas czynności chłopak wciąż był poddenerwowany i po chwili okazało się dlaczego. 15-latek miał przy sobie rewolwer i 5 sztuk amunicji, a także niewielką ilość mefedronu. Został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, a znalezione przy nim nielegalne przedmioty policjanci zabezpieczyli.

O zatrzymaniu nieletniego funkcjonariusze poinformowali jego matkę i wezwali ją do jednostki policji. W tym czasie drugi patrol z Komisariatu Policji w Skawinie udał się do miejsca zamieszkania 15-latka, celem sprawdzenia, czy nie posiada innych nielegalnych przedmiotów lub zabronionych substancji. Na miejscu mundurowi zastali ojca nieletniego, który oświadczył, że broń znaleziona przy jego synu należy do niego, a syn zabrał ją bez jego wiedzy. W trakcie dalszych czynności w pokoju 15-latka, w zagłówku fotela, policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany, która jak ustalili, należała właśnie do niego.  

W piątek w obecności rodzica przesłuchano nieletniego jako podejrzanego o popełnienie czynu karalnego, zarzucając mu posiadanie broni palnej wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia oraz posiadanie narkotyków.

15-latek za swoje czyny odpowie przed sądem do spraw nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego odpowiedniego środka wychowawczego. Teraz śledczy sprawdzają, w jaki sposób 15-latek wszedł w posiadanie narkotyków. Będą też badać, czy jego ojciec posiadał zezwolenie na broń palną. W przypadku gdy okaże się, że takowej nie posiadał, wówczas usłyszy on zarzut nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.