Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Od kilku miesięcy systematycznie spada bezrobocie na Ziemi Gorlickiej

Obecnie bezrobocie na Ziemi Gorlickiej wynosi 5,2 procent. Mimo zakończenia sezonu letniego, w którym pracy sezonowej jest zawsze dużo, dane cały czas wyglądają bardzo obiecująco.

Fot. Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach

Posłuchaj co mówi Agnieszka Rokita, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach
- Łącznie w bieżącym roku, licząc stan na koniec stycznia i koniec września, liczba bezrobotnych zmalała o 526 osób. We wrześniu było pozytywne zaskoczenie. Spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych jest wyższy niż w sierpniu - mówi Agnieszka Rokita, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach.

Obecnie na Ziemi Gorlickiej najwięcej ofert jest w branży handlowej. Największe problemy ze znalezieniem pracy maja osoby bez doświadczenia zawodowego oraz z wyższym wykształceniem.
Obecnie bezrobocie na Ziemi Gorlickiej  wynosi 5,2 procent. Mimo zakończenia sezonu letniego, w którym pracy sezonowej jest zawsze dużo,  dane cały czas wyglądają bardzo obiecująco.

Nowy zastrzyk finansowy dla firm z Małopolski

Wtorek, 2021.06.22
Autor:
Maciej Wodziński

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię