Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Historyczny mural na 600-lecie Gorlic

  • Gorlice
  • date_range Czwartek, 2017.08.03 12:50 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:09 )
Moment nadania aktu lokacyjnego Gorlicom przez króla Władysława Jagiełłę przedstawia mural odsłonięty na budynku miejscowej biblioteki. Miasto obchodzi w tym roku 600-lecie istnienia stąd pomysł na historyczne graffiti.

Fot. UM Gorlice

"Mural upamiętnia chwilę przekazania aktu lokacji miasta. Pięknie się to wpisuje, bo bilioteka, na której powstał mural mieści się właśnie przy ul. Jagiełły. To taki element utrwalenia historii w świadomości turystów, ale mieszkańców Gorlic" – podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

W weekend z okazji jubileuszu w Gorlicach odbędzie się turniej rycerski, a także zaplanowano koncerty muzyki dawnej. Autorem muralu jest Krystian Dziewanowski. Gorlicki artysta w latach poprzednich namalował też na budynku przy ulicy Węgierskiej mural przedstawiający zapalenie w Gorlicach pierwszej ulicznej lampy naftowej, a na jednej z kamienic przy ulicy Cichej menorę upamiętniającą żydowską historię Gorlic.

 

 

(Bartosz Niemiec/ew)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1311684

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię