Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Gorlice: strażacy coraz częściej interweniują ws. gniazd szerszeni i os

Coraz więcej interwencji strażaków związanych z usuwaniem gniazd szerszeni i os na Ziemi Gorlickiej. Zwykle ten szczyt przypadał na czerwiec. Jednak z uwagi na deszczowy kwiecień oraz maj, przyroda później zaczęła budzić się do życia.

fot: pixabay

Posłuchaj co mówi Dariusz Surmacz, oficer prasowy gorlickich strażaków
- Pamiętajmy, że strażacy nie wyjeżdżają do wszystkich wezwań. Jak ktoś widzi latające owady w pobliżu drzew owocowych czy balkonów, jest to normalne. Wtedy nie zgłaszajmy takiej sprawy straży pożarnej. Wtedy nie zainterweniujemy. Straż pożarna interweniuje tylko wtedy, gdy zagrożone jest życie i zdrowie ludzi - tłumaczy Dariusz Surmacz, oficer prasowy gorlickich strażaków.

Pamiętajmy, aby nie usuwać gniazd samemu. Powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy.
Autor:
Maciej Wodziński

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię