Dyrektor do spraw komunikacji w Centralnym Ośrodku informatyki Natalia Gębska wyjaśniła, że kurs odbywa się zdalnie i składa się z trzech modułów.

Następnym etapem są testy. Po ich zdaniu zapraszamy wybrane osoby na czteromiesięczny bootcamp, gdzie już bardzo specjalistycznie, indywidualnie uczymy podstaw pracy w IT, ale w praktyce

- powiedziała Natalia Gębska. Po zakończeniu bootcampu najlepsi kursanci dostaną propozycję stażu i pracy w COI.

Po przejściu wszystkich etapów uczestnicy mają możliwość rozwoju kariery w trzech zawodach IT - testera manualnego, menadżera projektów lub analityka biznesowego. Natalia Gębska dodała, że COI zajmuje się wieloma ciekawymi projektami zlecanymi przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Jesteśmy twórcą i administratorem wielu systemów rejestrów państwowych. Takim najbardziej znanym projektem COI jest aplikacja mObywatel oraz różnego rodzaju e-usługi w niej dostępne. Do tego również CEPiK czy Profil Zaufany

- mówiła dyrektor do spraw komunikacji w COI.

Szczegóły na temat kursu dostępne są na stronie: nowimy.coi.gov.pl. Po kliknięciu przycisku "Zapisz się na kurs" użytkownik będzie automatycznie przekierowany na Platformę Edukacyjną Gov.pl, do której uzyska dostęp, logując się poprzez Profil Zaufany. Testy z wiedzy przyswojonej w trakcie kursu można zaliczyć do 15 lipca.

Po praz pierwszy program uruchomiono w ubiegłym roku. Wówczas w kursach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników. Finalnie 23 osoby po ukończeniu dwóch etapów otrzymały zatrudnienie w Centralnym Ośrodku Informatyki.