W tym czasie także policja na drogach będzie uważniej przyglądać się światłom samochodów. Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przypomina, że usterki reflektorów często są bagatelizowane lub ich naprawa jest odkładana w czasie, a to zwiększa ryzyko groźnych wypadków. Wyjaśnił, że chodzi między innymi o zderzenia samochodów, ale też groźne potrącenia pieszych, którzy nie byli widoczni przy ograniczonej widoczności podczas jesiennej pogody.

Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego podkreślił, że w akcji darmowej regulacji reflektorów bierze w tym roku rekordowa liczba 1200 stacji kontroli pojazdów. To oznacza, że co czwarta stacja w Polsce bierze udział w tej inicjatywie. Dokładna lista punktów, w których można przejść darmowe badanie, jest dostępne na stronach policja.pl i its.waw.pl, a także innych partnerów akcji.

Organizatorzy akcji przekonują, że wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że ich samochód oślepia innych kierowców lub reflektor zużył się i nie spełnia już swojej funkcji. Dlatego warto poddać się kontroli u specjalisty - przekonują.

Darmowe kontrole oświetlenia będzie można przeprowadzić w soboty 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia.