Black Friday 2023 - określ, co jest Ci najbardziej potrzebne

Chociaż promocje często kuszą niższymi cenami, to może się okazać, że niekoniecznie dotyczą akcesoriów, których potrzebujemy. W konsekwencji kompulsywne, nieuważne zakupy mogą przyczynić się do nadwyrężenia domowego budżetu - mimo, że dotyczyły przecież produktów objętych promocją. Nie chodzi o to, aby wspierać nierozważną i nadmierną konsumpcję, która w dalszej perspektywie dla nikogo nie jest dobra.

Dlatego zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Może wcale nie planujesz zakupów podczas Black Friday, ponieważ ten dzień kojarzy Ci się wyłącznie z naciąganiem? Daj sobie jednak szansę - może od dawna chcesz wymienić stary sprzęt na nowy? Psuje Ci się odkurzacz, a może pralka? Jesteś w trakcie urządzania swojej przestrzeni i wydaje Ci się, że wspaniale będzie do niej pasował ekspres do kawy? No właśnie! Czyli jednak myślisz o pewnych zakupach, chociaż jeszcze nie są one umiejscowione w czasie. Black Friday może okazać się dobrą okazją do tego, aby nabyć je taniej, a dzięki temu zaoszczędzić na tym, co i tak kupisz prędzej czy później.

Możesz sporo zaoszczędzić na tym, co i tak planujesz kupić

Korzystnie jest zaplanować sobie większe zakupy na kilka miesięcy do przodu. To znaczy, że przez cały rok możesz sukcesywnie odkładać pieniądze na to, co kupisz właśnie podczas Black Friday. Oczywiście, obniżki cen mogą być różne, jednak zdarza się, że mogą sięgać nawet 50% wartości ceny regularnej. To już naprawdę sporo, szczególnie gdy w planach masz zakup droższego towaru. 

Cała sztuczka polega na tym, aby patrzeć na swoje potrzeby w nieco dalszej perspektywie - tego dnia możesz kupić nie tylko produkty, których potrzebujesz w domu, ale również prezenty na święta czy inne uroczystości - nawet prezent na Pierwszą Komunię, która odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Szczególnie warto tego dnia nastawić się na ofertę akcesoriów oraz sprzętów RTV i AGD https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday Są to zwykle artykuły droższe, więc promocje dzięki temu są dużo bardziej atrakcyjne. 

Śledź ceny rzeczy, które chcesz nabyć

Podejdź do zakupów z głową - nie daj się oszukać na pozornie pompowanych promocjach. Jeżeli czujesz niechęć do Black Friday, to zapewne nie tylko ze względu na tłumy w sklepach. Przede wszystkim ten dzień może kojarzyć Ci się ze sztucznym podnoszeniem cen przed dniem promocji, aby w określonym momencie je atrakcyjnie obniżyć. 

Dlatego, skoro wiesz już czego potrzebujesz, sprawdzaj regularnie ceny artykułów, które planujesz kupić. Dzięki temu dowiesz się, czy podczas Black Friday kwota naprawdę korzystnie została obniżona czy jest tylko chwytem marketingowym. Na zatłoczone sklepy stacjonarne też jest rada - atrakcyjne promocje możesz sprawdzać także online, a dzięki temu ominie Cię przepychanie się w tłumie klientów.