W imieniu przewodniczącego Rady Programowej Radia Kraków Łukasza Słoniowskiego oraz własnym zwracam się do Pana Przewodniczącego o rozważenie zawieszenia w prawach członka Rady Programowej Radia Kraków – do czasu wyjaśnienia sprawy - pana Jakuba Bocheńskiego.
Wniosek nasz uzasadniamy informacjami, jakie pojawiły się dziś w przestrzeni publicznej, które dotyczą możliwości popełnienia przez Jakuba Bocheńskiego przestępstwa napaści seksualnej. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę Pana Przewodniczącego na fakt, że Klub Parlamentarny Lewicy podjął dziś, w obliczu tych informacji, decyzję o natychmiastowym zawieszeniu Jakuba Bocheńskiego w prawach członka partii - czytamy w piśmie.

Poszukiwany od kilku dni Jakub Bocheński został zawieszony przez partię Nowa Lewica w związku z podejrzeniami, że powodem jego zniknięcia może być napaść seksualna. Według Gazety Krakowskiej i portalu TVP Info jedna z kobiet uczestnicząca w wyjeździe szkoleniowym w hotelu w Krakowie oskarżyła Jakuba B. o gwałt. Następnego dnia po tym zdarzeniu polityk Lewicy miał uciec. Policja i prokuratura na razie nie komentują sprawy. Gazeta i telewizja miały to ustalić na podstawie nieoficjalnych źródeł.

Władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu poszukiwanego od kilku dni Jakuba B.

Wtorek, 2022.09.27

apel do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego.