Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

27.05.2017 - Bezpłatne treningi w Krakowie

  • Rusz się!
  • date_range Środa, 2017.05.24 15:27 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 22:00 )
Jeśli się biega - to wypada także trenować. A w Krakowie jest możliwość, aby trenować... zupełnie za darmo i to pod okiem wykwalifikowanych trenerów!

fot. Maciej Skowronek

Posłuchaj relacji z treningu w Parku Bednarskiego w Krakowie
Park Bednarskiego dla biegaczy

Takie bezpłatne treningi organizuje kilka razy w tygodniu stowarzyszenie I Ty Możesz Być Wielki. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki w Parku Bednarskiego i na stadionie Korony w Podgórzu, w środy na krakowskich Błoniach i w piątki nad zalewem Zakrzówek.

- Chcemy "rozruszać" różne miejsca w Krakowie, a także je wypromować - mówi prezes klubu ITMBW Rafał Oświęcimka.

Ale co najważniejsze - zajęcia są prowadzone przez profesjonalistów i to niepowtarzalna okazja, aby bezpłatnie podnosić swoje umiejętności. Treningi są bowiem dofinansowywane przez gminę Kraków.

We wtorki o 18.30 biegacze spotykają się na Rynku Podgórskim. Biegną do parku Bednarskiego, a potem na stadion Korony.

- Trenujemy wytrzymałość szybkościową - mówi prowadzący zajęcia Tomasz Kawik - Czyli szybkie odcinki od 200 do 400 metrów, w zależności od tego, jak kto jest zaawansowany.

- Staraliśmy się wybrać różne miejsca w Krakowie, ale też w miarę w centrum, aby każdy mógł sprawnie dotrzeć - tłumaczy Rafał Oświęcimka - Trenerzy są opłacani w ramach dofinansowania z gminy miejskiej Kraków, dlatego zawodnicy nie muszą się niczym przejmować. Po prostu przychodzą i trenują.

- Czego się nowego dowiedziałem...? Między innymi tego, że treningi nie polegają tylko na "klepaniu" kilometrów - przekonuje Wojtek, jeden z uczestników zajęć - Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego.

- Część osób, które przychodziły tu na początku, nie były w stanie przebiec 1,5 km. teraz przebiegają spokojnie 6-8 km - mówi trener Kawik - A na zawodach biją kolejne rekordy życiowe. Nic tak nie cieszy trenera, jak życiowy rekord jego podopiecznego...

- Mówi się, że bieganie to najprostsza forma aktywności. Ale jak do każdego sportu, trzeba się do niej przygotować - przypomina Rafał Oświęcimka - Te zajęcia w tym pomagają, Uczestnicy uczą się jak się rozgrzewać, ale też jak się rozciągać po treningu. Ta wiedza przydaje im się do tego, aby uniknąć kontuzji.

A co najważniejsze, aby brać udział w treningach - nie trzeba być członkiem klubu ITMBW.  Zajęcia są współfinansowane przez gminę, więc są absolutnie dla wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności.

Możliwości udziału w bezpłatnych treningach jest w Krakowie więcej, gdyż podobne zajęcia proponują inne działające w mieście grupy biegowe.

Będziemy o nich mówili w kolejnych odcinkach Biegowe Grupy Wsparcia. A na razie wszelkich informacji można szukać w niezawodnym internecie.


SKO

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię