|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prof. Andrzej Maciejczak: w Tarnowie znalazł się przypadkiem, ale nie żałuje

Mógłby pracować w każdej klinice w Polsce - wybrał szpital w Tarnowie. Wybitny neurochirurg Andrzej Maciejczak otrzymał nominację profesorską. Na operacje kręgosłupa do prof. Maciejczaka przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. Tych, którzy nie chodzą, bardzo często "stawia na nogi". Tak było w przypadku spadochroniarza, którym po tragicznym wypadku pod Częstochową zajmował się profesor.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Bednarz z prof. Andrzejem Maciejczakiem

Prof. Andrzej Maciejczak, źródło: www.lukasz.med.pl

To, że wybrałem Tarnów, to był przypadek - powiedział prof. Andrzej Maciejczak w rozmowie z Radiem Kraków. - Byłem trochę zmęczony pracą w olbrzymiej klinice, obowiązkami nauczyciela akademickiego, więc postanowiłem, że zajmę się tylko praktyką. Taka okazja nadarzyła się właśnie w Tarnowie. Zresztą Tarnów daje takie same możliwości rozwoju jak duże kliniki, jesteśmy wyposażeni jak każda klinika uniwerstecka, a po ostatnich zakupach jeszcze bardziej. Technologia, którą posiadamy na oddziałe neurochirurgii, absolutnie nie ustępuje tym, które są w klinikach. To jest ten sam poziom - mówił Andrzej Maciejczak.

Wkrótce tarnowski szpital będzie jeszcze lepiej wyposażony. Znajdzie się w nim urządzenie, które pozwała nawigować operacje kręgosłupa, czyli używać technologii komputerowych tworzących wirtualny obraz kręgosłupa. Dzięki niemu ryzyko błędu znacznie się zmniejsza.

 

Zobacz też: 40-letni spadochroniarz czuje się dobrze po operacji

 

Agnieszka Bednarz, jgk

87%
13%