|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prof. Andrzej Maciejczak: w Tarnowie znalazł się przypadkiem, ale nie żałuje

Mógłby pracować w każdej klinice w Polsce - wybrał szpital w Tarnowie. Wybitny neurochirurg Andrzej Maciejczak otrzymał nominację profesorską. Na operacje kręgosłupa do prof. Maciejczaka przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. Tych, którzy nie chodzą, bardzo często "stawia na nogi". Tak było w przypadku spadochroniarza, którym po tragicznym wypadku pod Częstochową zajmował się profesor.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Bednarz z prof. Andrzejem Maciejczakiem

Prof. Andrzej Maciejczak, źródło: www.lukasz.med.pl

To, że wybrałem Tarnów, to był przypadek - powiedział prof. Andrzej Maciejczak w rozmowie z Radiem Kraków. - Byłem trochę zmęczony pracą w olbrzymiej klinice, obowiązkami nauczyciela akademickiego, więc postanowiłem, że zajmę się tylko praktyką. Taka okazja nadarzyła się właśnie w Tarnowie. Zresztą Tarnów daje takie same możliwości rozwoju jak duże kliniki, jesteśmy wyposażeni jak każda klinika uniwerstecka, a po ostatnich zakupach jeszcze bardziej. Technologia, którą posiadamy na oddziałe neurochirurgii, absolutnie nie ustępuje tym, które są w klinikach. To jest ten sam poziom - mówił Andrzej Maciejczak.

Wkrótce tarnowski szpital będzie jeszcze lepiej wyposażony. Znajdzie się w nim urządzenie, które pozwała nawigować operacje kręgosłupa, czyli używać technologii komputerowych tworzących wirtualny obraz kręgosłupa. Dzięki niemu ryzyko błędu znacznie się zmniejsza.

 

Zobacz też: 40-letni spadochroniarz czuje się dobrze po operacji

 

Agnieszka Bednarz, jgk

91%
9%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 19

Beata Brun Malizia

Niedziela, 10 września 2017, 11:34

Wspanialy Fachowiec, Pan Profesor A.Maciejczak, , dzieki niemu dostalam druga szanse na zycie. Juz nie moglam chodzic , a dzieki Panu Profesorowi i jego interwencji chirurgicznej chodze i to coraz lepiej. Chwala Bogu. Za takiego Geniusza.

Odpowiedz

Piątek, 21 kwietnia 2017, 13:13

@giga

Co z tego ze mamy go w tarnowskim szpitalu,gdyz dostac sie do niego graniczy z cudem.

Odpowiedz

Stefania Pilch

Niedziela, 9 kwietnia 2017, 09:59

@MamaKasi

Panie Profesorze pragnę Panu oddać należny hołd i wielki szacunek . Bardzo chciałabym,(nie wiem w jaki sposób pomóc w tej wyjątkowejPana Prof. pracy). Wymyśliłam, że jeśli będę uczyć setki moich uczniów,jak trzeba"używać"kręgosłupa,to będzie mniej operacji i Pan Profesor będzie mógł dłużej SŁUŻYĆ ludzkości. Mógłby też wówczas Pan Prof.przyjechać i spotkać się z moimi uczniami, żeby swoją wiedzą i OSOBOWOŚCIĄ nauczyć ich , razem z nami, umiejętności korzystania z kręgosłupa,co byłoby moim marzeniem.Może kiedyś się spełni.Pozdrawiam serdecznie, gratuluję sukcesów i życzę dalszych .

Odpowiedz

MamaKasi

Wtorek, 28 marca 2017, 19:31

Gratulacje, Panie profesorze!!! Jest Pan czarodziejem, a swój fantastyczny UMYSŁ oraz wspaniałe RĘCE przywracające zdrowie - powinien Pan ubezpieczyć na miliony dolarów... Profesor operował swego czasu moją córkę, i dziś jest ona szczęśliwą młodą kobietą, a nawet mamą dwuletniej cudnej Istotki...

Odpowiedz

Sobota, 25 marca 2017, 09:12

@giga

Pl

Odpowiedz

Wtorek, 3 stycznia 2017, 11:02

Byłam operowana przez Pana profesora 28 listopada 2016 r na kręgosłup szyjny czuję się dobrze ustapiły wszystkie dolegliwosci Pan profesor ma złote ręce wspaniały człowiek . Dziekuje panie profesorze pozdrawiam z całego serca Małgorzata Gaczoł

Odpowiedz

Połomska Teresa

Poniedziałek, 26 grudnia 2016, 21:39

Gratulacje Panie Profesorze. !!! Wspaniały człowiek o cudownych rękach , które leczą bardzo skutecznie.O ogromnym sercu i uśmiechu , które leczy dodatkowo pacjenta. Genialny . Od operacji kręgosłupa w 2010 czuję się wspaniale. Kłania się Teresa Połomska z Przemyśla.

Odpowiedz

Marta

Niedziela, 16 sierpnia 2015, 09:38

Wspaniały i sympatyczny człowiek. Genialny lekarz.Gratulacje Panie Profesorze.

Odpowiedz

.

Sobota, 15 sierpnia 2015, 11:05

Człowiek o wielkim sercu i zaangażowaniu w problem drugiego człowieka.....gratulacje...............

Odpowiedz

Czwartek, 13 sierpnia 2015, 23:45

@giga

Świetnie ujęte oddanie ;) Gratulacje Profesorze, pozdrawiam ;)

Odpowiedz

Sonia

Środa, 12 sierpnia 2015, 13:39

cieszymy się że Pan u nas jest pozdrowienia i podziekowania

Odpowiedz

Środa, 12 sierpnia 2015, 09:29

Wspaniały specjalista ale i super człowiek. Pozdrawiam i gratuluję Panie profesorze.

Odpowiedz

tom

Środa, 12 sierpnia 2015, 08:54

gratulacje, Tarnow potrzebuje takich ludzi

Odpowiedz

Środa, 12 sierpnia 2015, 08:23

@giga

giga - smutnaś... :(

Odpowiedz

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 22:14

Najlepszy szef jakiego miałam

Odpowiedz

Pacjentka

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 21:50

Pan Profesor 2 krotnie postawil mnie na nogi.....czapki z głów......nie ma lepszego specjalisty.....ufam temu czlowiekowi

Odpowiedz

Wiola z Tarnowa

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 12:38

Na tym oddziale są cudowni ludzie.Mama po poważnej operacji kręgosłupa wyszła w 3 dniu.Świetnie się czuła i teraz nie musi męczyć się z ogromnymi bólami.Trzeba tylko silnej woli i nie bać się bo będzie lepiej a nie gorzej

Odpowiedz

Patrycja

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 11:32

Gratulacje dla Pana Maciejczaka!! Wybitny lekarz, bardzo mądry, kulturalny. Cieszymy się, że jest w Tarnowskim szpitalu.

Odpowiedz

giga

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 09:07

chciałabym oddać się w ręce profesora :)

Odpowiedz