- A
- A
- A
Podopiecznych ośrodka ze Zbylitowskiej Góry czeka przeprowadzka. Nowy budynek powstanie dopiero za... dwa lata
Dzieci i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze czeka przeprowadzka. Starostwo powiatowe w Tarnowie, które prowadzi SOSW podjęło właśnie decyzję o zakupieniu budynków w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Nowa lokalizacja ma być wygodna i przestronna. Problem w tym, że powstanie dopiero za dwa lata."Gdyby ten budynek był nasz, bylibyśmy jego właścicielami, to co innego. Ponieślibyśmy koszty modernizacji, te trzy miliony złotych. Poza tym byłaby możliwość uzyskania na to środków zewnętrznych" - mówił Radiu Kraków Roman Łucarz, starosta powiatu tarnowskiego.
Dodajmy, że w nowym ośrodku wybudowania zostania także ujeżdżalnia. Dzięki temu możliwe będzie prowadzenie hipoterapii - tak jak do tej pory w ośrodku w Zbylitowskiej Górze.
Dotychczasowa placówka znajduje się w budynku, do którego prawa odzyskali dawni właściciele. Aby ośrodek w nim pozostał, dwór musiałoby wykupić od spadkobierców tarnowskie starostwo. Dotychczasowe negocjacje zakończyły się fiaskiem. Tarnowskie starostwo starało się też udowodnić przed sądem, że dworek w Zbylitowskiej Górze, został zasiedziany. Bez względu jednak na wyrok sądu niepełnosprawni podopieczni ośrodka znajdującego się na terenie dworku będą musieli przenieść się do opustoszałej szkoły w Dwudniakach.
(Marcin Golec/ew)
Obserwuj autora na Twitterze:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
20:47
„Oscar folkloru” dla prof. Józefa Kąsia. Złote Gwiazdy rozdano w Nowym Sączu
-
17:58
Ekstraklasowe wzmocnienie beniaminka. Matúš Vojtko nowym piłkarzem Wieczystej Kraków
-
17:19
Potężny pożar hali produkcyjnej w Mszanie Dolnej opanowany
-
17:05
Zapalił się autobus jadący Zakopianką. Były utrudnienia w ruchu w kierunku Krakowa
-
16:40
Chcemy ochłody! I jedziemy do Przylasku Rusieckiego
-
16:33
Woda to nie wszystko. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas upałów?
-
14:43
"Odważny" rządzi braćmi kurkowymi w Tarnowie. Jan Bylica obejmuje tron w roku jubileuszu
-
12:28
"Rowerowa sobota" z Radiem Kraków
-
11:32
Obława w Łękawicy koło Wadowic zakończona. Podejrzewany o atak nożem jest w rękach policji
-
10:29
Jeszcze łatwiej z Krakowa do Zakopanego. Wiadukt w Myślenicach otwarty
-
10:02
Nie każdy jest wielbłądem, czyli zwierzęta i upał
-
09:58
Zakrzówek ponownie otwarty. Długie kolejki i ograniczenia
-
09:31
Od wczesnego ranka kolejki na krakowskim Zakrzówku
-
09:17
Od początku czerwca utonęły 34 osoby. "Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią"
-
08:57
Rozszczelnienie cysterny z resztkami kwasu solnego w Muszynie
-
08:37
Święto Miasta Tarnowa - wczoraj rozdano nagrody, dziś m.in. piknik i koncerty
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze