|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Po 6 latach od pierwszego remontu ruszy druga naprawa ulicy Krakowskiej w Tarnowie

W Zarządzie Dróg i Komunikacji podpisano w czwartek umowę na remont górnego odcinka ulicy, opiewającą na ponad 4,8 miliona złotych. Remont wykona wybrana w przetargu tarnowska firma ANKO. Umowa wyraźnie zastrzega, że nie dopuszcza się całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu pojazdów i pieszych w czasie prac.

Fot. P. Topolski

- Zapewniam wszystkich, że robimy wszystko, żeby na każdym etapie robót było dojście i dojazd do wszystkich sklepów i posesji. Przejazd będzie po miejscach postojowych - mówi Marian Ogrodnik dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji.

Zgodnie z umową wykonawca ma teraz 9 tygodni na przygotowanie dokumenacji. Roboty na Krakowskiej powinny się rozpocząć w wakacje i mają potrwać do końca listopada. Remont ulicy ma objąć fragment od skrzyżowania z ulicą Zygmunta Krasińskiego do Targowej. Prace będą przede wszystkim polegały na wymianie kostki porfirowej na granitową, która ma być bardziej wytrzymała. Wymienione będą też zniszczone płyty na chodnikach i placach. Na Krakowskiej ułożone zostaną również stalowe szyny tramwajowe, nawiązujące do jej dawnego wyglądu.

Przypomnijmy, problemy z remontem ulicy Krakowskiej ciągną się od 2012 roku. Wtedy to, kilka miesięcy po zakończeniu naprawy generalnej tej głównej ulicy Tarnowa, zaczęły się pierwsze problemy z pękającą nawierzchnią. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Tymczasem tarnowianie przez cały ten czas musieli jeździć dziurawą drogą.

Pierwszy remont ulicy Krakowskiej rozpoczął się w maju 2011 roku. Wtedy na czas prac ulica została wyłączona z ruchu. Prace trwały do wiosny 2012 roku. Inwestycja pochłonęła ponad 7 mln zł. Wykonawcą remontu była firma MK-Bud, z której właścicielem miasto procesuje się teraz w sądzie o odszkodowanie.

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 38

Wtorek, 30 maja 2017, 17:26

To ty się zdziwisz. Już wpłynęło zawiadomienie w sprawie umorzeń na Krakowskiej, tak że kolejnym razem może ci się nie upiec.

Odpowiedz

Wtorek, 30 maja 2017, 17:12

i tu się mocno zdziwisz a potem przeprosisz. Oszczędzaj energię.

Odpowiedz

Wtorek, 30 maja 2017, 15:01

Po serii straszenia przeszedłeś do inwektyw. Strategia winnego. 3 raz prokurator nie umorzy i w końcu mieszkańcy poznają winnego remontu.

Odpowiedz

Wtorek, 30 maja 2017, 12:50

Tak jest jak idiota buszuje po internecie i Facebooku...

Odpowiedz

Wtorek, 30 maja 2017, 09:42

Teraz strach spowodował, że zaczyna się wyśmiewać źródło. Skończyło się już fifokowanie o pomówieniach i prokuratorze? Dałem źródło, cytat i osobę, która to powiedziała. Słomka - jak jesteś niewinny to startuj do prokuratora.

Odpowiedz

Wtorek, 30 maja 2017, 09:15

Prawda objawiona... Fb.... ;)

Odpowiedz

Wtorek, 30 maja 2017, 08:10

To cytat z facebooka Romana Ciepieli pieniacze. Widzę że środowisko Słomki właśnie obleciał strach.

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 23:43

Podaj źródło i autora cytatu. To jakiś wybitny ekspert...

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 23:23

Skąd to wziąłeś? Kto się nie spotkał? Kto takie funkcje niby pełnił? Masz jakieś dowody to biegaj do prokuratury a nie wypisuj fałszywych oskarżeń i nie uprawiaj propagandy. Nie jesteś anonimowy to miej na względzie.

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 22:03

"Nie spotkałem się nigdzie z takim przypadkiem jak w Tarnowie! Tutaj funkcję kontrolne i nadzorcze pełnił ówczesny prezydent Tarnowa i jego zastępcy." Masz fifoku cytat bez interpretacji. Chcesz coś dodać i się jeszcze bardziej pogrążyć razem ze Słomką?

Odpowiedz

Wili

Poniedziałek, 29 maja 2017, 20:32

Słusznie - temat Krakowskiej to dyżurny temat w mieście. To od czego odwracają nam uwagę???

Odpowiedz

:)

Poniedziałek, 29 maja 2017, 18:41

jesteś pełnomocnikiem prezydenta? tak to należy odbierać. Rozwijasz jakiś cytat i czujesz się w prawie. Zabawne...

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 18:17

Fifoku, ty nie cytujesz tylko interpretujesz i nie zasłaniaj się prezydentem bo ci nie pomoże.

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 17:46

Jakbyś zobaczył choć raz prawnika na oczy, nie napisałbyś takiej bzdury. Ale skoro jesteś taki fifok, to zapraszam do pozwania mnie za zacytowanie prezydenta. Doczekać się nie mogę jak będziesz się błaźnił w sądzie.

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 17:32

Idź do prawnika to spradzisz, że na teraz to tylko pozew przeciwko Tobie wchodzi w grę. Ja takie coś prezydent wrzucil to po to, żeby odwrócić uwagę od amfiteatru, stadionu, braku inwestorów i t p. Ten temat wybitnie się sprawdza. Kto zlikwidował TZDM ten był decyzyjny w sprawach dróg.

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 17:18

Nie podobno gdzieś, tylko na pewno na swoim profilu. Powiedział, ze za remont Krakowskiej odpowiedzialni są Ścigała i jego zastępcy. Skoro Słomka był zastępcą, to chyba nie mogłem użyć nazwiska Nowak? Ponownie pytam - dlaczego nie ma pozwu o zniesławienie ze strony Słomki?

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 16:50

Widzisz, pan Ciepiela podobno to gdzieś powiedział, ale nie użył nazwisk. Ty wskazujesz za to konkretną osobę i tu już pomawiasz.

Odpowiedz

S.

Poniedziałek, 29 maja 2017, 16:25

Czyżby znowu ktoś powiedział prezydentowi, że jak był Slomka sam, bez zastępców to było lepiej niż teraz?

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 15:30

Jakby był sukces to tylko prezydenta. Jak porażka to prezydent i zastępcy. Kto widział dokumenty ten wie.

Odpowiedz

Poniedziałek, 29 maja 2017, 13:53

Za każdym razem jak ktoś wspomni osobę Słomki w kontekście Krakowskiej, pojawia się głos o pomówieniach. Tymczasem prezydent Ciepiela niedawno stwierdził, że za remont Krakowskiej odpowiada Ścigała i jego zastępcy. To co - do prokuratury z nim? Czy może jednak się boisz podać kogoś o pomówienie, bo wiesz czym by się to skończyło?

Odpowiedz