|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Centrala Polskiej Spółki Gazownictwa ponownie w Tarnowie

"Gazy" wracają do Tarnowa - Centrala Polskiej Spółki Gazownictwa ponownie mieścić będzie się przy ulicy Bandrowskiego. Spółka wyprowadziła się z miasta w 2016 roku - i od tego czasu o jej powrót do Tarnowa walczyli parlamentarzyści oraz tarnowscy samorządowcy. 5 grudnia oficjalnie w Krajowym Rejestrze Sądowym zmieniono adres spółki z warszawskiego na tarnowski.

Posłuchaj, co mówi posłanka Anna Czech

Fot. pixabay

O tę zmianę zabiegała przede wszystkim posłanka Anna Czech z Prawa i Sprawiedliwości i jak przyznaje - było to bardzo trudne. "Cała centrala jest zarejestrowana w Tarnowie. Myślę, że wócą do pracy ci, którzy są fachowcami, a mieszkają tu niedaleko. Siedziba tak dużej firmy w Tarnowie to prestiż" - mówi w rozmowie z Radiem Kraków posłanka Anna Czech. 

Anna Czech przyznaje że w odzyskaniu "Gazów" dla Tarnowa pomogło jej wiele osób. Spółka w piątek po południu ma wydać oficjalny komunikat w tej sprawie. 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ew)

87%
13%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 58

kt

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 07:47

@Dar

Do szkoły!! Klasy I - III, zakres: czytanie i pisanie ze zrozumieniem; oraz weryfikacja dostępnych danych w np. w BIP.

Odpowiedz

Dar

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 07:14

@wild

Wróć po rozum do głowy, i nie słuchaj Ciepieli o wypocin gazetowych Ciesielczyka....w Tarnowie rządziła PO !!!

Odpowiedz

prezes

Niedziela, 9 grudnia 2018, 09:46

@wild

A kto miał sejmik? Ty myślisz że to zależało od rady miasta?

Odpowiedz

wild

Sobota, 8 grudnia 2018, 10:39

Zaraz, zaraz.. Zanim zastanowimy się kto "gazy" sprowadził do T. i co to faktycznie oznacza, warto zadać sobie pytanie, KTO JE STĄD 'WYPROWADZIŁ"? Za czyich to rządów i poczynań to się odbyło? Jaka opcja polityczna się do tego przyczyniła? Jacy to radni i posłowie z T., deklarujący żarliwą miłość i przywiązanie do tego miasta, dali na to zgodę? KTO RZĄDZIŁ W RP. I TARNOWIE W 2016 r.? PIS !!!! I wy macie czelność teraz mienić się zbawcami tego miasta? ŻENADA !!, jakież to piosiorskie..

Odpowiedz

prezes

Sobota, 8 grudnia 2018, 09:10

@Ordynator

A Pan RC może być prezydentem miasta i pełnić funkcje w miejskiej spółce MPEC? Wtedy jest ok?

Odpowiedz

Sobota, 8 grudnia 2018, 03:34

@Dawid

Nieznajomość prawa nie zobowiązuje do wypisywania głupot. Wpis do KRS mówi, że siedziba spółki jest w Tarnowie...

Odpowiedz

Sobota, 8 grudnia 2018, 03:05

@Mieszkaniec

Pić na wodę to twój komentarz... Siedziba spółki jest w Tarnowie. Tutaj zostaje podatki, a to kilka mln rocznie dla Tarnowa. To wiele.

Odpowiedz

Sobota, 8 grudnia 2018, 02:59

@Mieszkaniec

Wpis do KRS mówi jedno - siedziba spółki jest w Tarnowie !!!!!!!!!! To znaczy Szanowny Panie Mieszkańcu w Tarnowie odprowadzane będą podatki, to kilka milionów rocznie.

Odpowiedz

Gaz

Piątek, 7 grudnia 2018, 21:23

Nie ucz ojca dzieci robić!

Odpowiedz

krakowianka jedna

Piątek, 7 grudnia 2018, 21:01

@nick

Ręce opadają. Posłuchaj, tarnowski mędrku, napisałam, że mnie nie obchodzi kto mi sprzedaje, bo dom mam podłączony do miejskiego ogrzewania i miejskiej ciepłej wody, więc gazu używam tylko do gotowania. Głównie dla psa, bo kilka razy w tygodniu jadamy w restauracjach. Dlatego jest mi absolutnie obojętne, czy te kilkadziesiąt złotych co dwa miesiące zapłacę temu, czy innemu dostawcy. Straszne musisz mieć kompleksy, skoro tak bardzo chcesz udowodnić innym, jak nie rozumieją tego, co dla takiego geniusza jak ty, oczywiste. Szkoda, że znowu nie wyszło. Wybacz, że nie będę kontynuować tej fascynującej konwersacji, ale mam ciekawsze rzeczy robienia w piątkowy wieczór.

Odpowiedz

nick

Piątek, 7 grudnia 2018, 20:27

@krakowianka jedna

W przeciwieństwie do Ciebie umiem czytać z zrozumieniem, widać Ty nie potrafisz czytać tak prostych rzeczy jak rachunki. Ale skoro nie interesuje Cię ko i skąd Ci sprzedaje to bardzo mi przykro, ale musisz trochę się podszkolić bo jesteś mocno opóźniona, ale cóż takimi ludźmi podobno łatwiej się steruje. Nie będę się powtarzać ale jeśli umiesz czytać weź swój rachunek i sprawdź jaka firma na nim widnieje, możesz również sprawdzić to na umowie o ile w ogóle ją czytałaś. Chyba, że jest to zbyt trudne dla Ciebie, że są w Polsce różne firmy gazowe i praktycznie każda spółka zajmuje się czymś innym, nie mówiąc o sprzedawcach gazu, których jest kilkudziesięciu i z którym chcesz możesz podpisać nową umowę i od niego będą przychodzić rachunki. P.S. te grube książeczki które każdy odbiorca otrzymał w tym roku to była zmiana taryfy zatwierdzona przez URE, ale do tego trzeba właśnie umieć czytać

Odpowiedz

tarnowiek drugi

Piątek, 7 grudnia 2018, 18:43

@krakowianka jedna

Rachunki za gaz od lat są adresowane z Tarnowa z Ul. Wita Stwosza 7, tak że nie siej fermentu. Chyba że płacisz poprzez TAURON, to faktycznie masz krakowski adres, bo oni mają swoją centralę w Krakowie. Ja gazowe rachunki dostaję od dystrybutora jakim jest PGNiG i od zawsze mam tarnowski adres.

Odpowiedz

Artykuł

Piątek, 7 grudnia 2018, 18:24

@Mieszkaniec

A ja polecam słownik ortograficzny.

Odpowiedz

Mieszkaniec

Piątek, 7 grudnia 2018, 18:15

@krakowianka jedna

Z tego co wiem to już dawno mieliście w Krakowie na fv adres z Tarnowa mam znajoma w KRK i już dawno mnie o to pytała jak to z tymi gazami jest...

Odpowiedz

Mieszkaniec

Piątek, 7 grudnia 2018, 18:13

@Mieszkaniec

Jak informuje rzecznik spółki, Artur Michniewicz, zarząd wprawdzie pozostanie na co dzień w Warszawie, ale tu będą też posiedzenia. – Zarząd i większość departamentów nadal będą pracowały w Warszawie, gdzie znajduje się siedziba całej grupy kapitałowej oraz ministerstwa i urzędy centralne, więc siłą rzeczy musimy być tu na miejscu, bo nasza działalność wymaga codziennych kontaktów ze wszystkimi tymi instytucjami. Nie wyklucza to absolutnie, żeby zarząd robił swoje posiedzenia także w Tarnowie. Zatrudnienie będzie ulegać zmianie, analizujemy sytuację. Jest to taki symboliczny powrót siedziby PSG do miejsca, gdzie właściwie narodziło się gazownictwo – dodaje rzecznik. Takie przenosiny bez przenisin więc nie ma się z czego cieszyć ... Jak napisałem wcześniej Pic na wodę fotomontaż na nie powrót.

Odpowiedz

Mieszkaniec

Piątek, 7 grudnia 2018, 18:05

Taki powrót bez powrotu , polecam artykół na konkurencyjnej stacji radiowej z Tarnowa tam trochę więcej szczegółów .Zmienił się KRS nic więcej .Obrady zazadu spółki i całej reszty pozostaną w Warszawie ... Pic na wodę fotomontaż

Odpowiedz

krakowianka jedna

Piątek, 7 grudnia 2018, 17:37

@nick

Naucz się wreszcie czytać ze zrozumieniem. Nie obchodzi mnie kto mi i skąd sprzedaje. Rachunki płacę przez internet. Przysłano mi zmianę numeru konta do wpłat i adresu sprzedawcy z Krakowa na Tarnów. Jeśli uważasz, że takie bezsensowne zmiany nic podatnika nie kosztują, to nic dziwnego, że jesteś wyborca pisu.

Odpowiedz

Na gazie

Piątek, 7 grudnia 2018, 17:34

@Gaz

Jak by pełno nie wygrało wyborów to do dziś siedziba gazów była by w Tarnowie. Pozdrawienia dla naiwnych ;)

Odpowiedz

Waldek

Piątek, 7 grudnia 2018, 17:30

a tak naprawdę centrala powinna być w Krakowie

Odpowiedz

Piątek, 7 grudnia 2018, 17:23

@Gaz

Gdzie widzisz 3 adresy? Chyba w nieaktualnych czy komercyjnych bazach pseudo krs. Oficjalna baza KRS jest na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs W aktualnym wpisie KRS jest adres tarnowski, na oficjalnej stronie internetowej też jest już adres siedziby na Bandrowskiego 16 w Tarnowie.

Odpowiedz