Środa, 29 czerwca 2016

Imieniny: Piotra, Pawla

Kraków 101.6 MHz

  • Kraków 101.6 MHz
  • Tarnów 101,0 MHz
  • Nowy Sącz 90,0 MHz
  • Zakopane 100,0 MHz
  • Andrychów 98,8 MHz
  • Gorlice 97,4 MHz
  • Krynica-Zdrój 102,1 MHz
  • Rabka-Zdrój 87,6 MHz
  • Szczawnica 90,0 MHz

Na antenie

Kontakt

12 200 33 33

4080 (SMS)

500 202 323 (SMS i MMS)

redakcja@radiokrakow.pl

Andrzej Duda będzie przysięgał na Konstytucję "przepisaną" przez krakowską artystkę

11

A
A
A
83 strony "italiki", czyli charakterystycznego kroju pisma, powstałego w XVI wieku we Włoszech - tak wygląda ręcznie przepisana Konstytucja Polski. To właśnie na jej egzemplarz będzie składał w sierpniu zaprzysiężenie nowy prezydent Andrzej Duda - dowiedziało się Radio Kraków. Pracę stworzenia tego wyjątkowego egzemplarza Kancelaria Sejmu powierzyła Ewie Landowskiej. Krakowska artystka przepisywała dokument trzy miesiące.

Posłuchaj rozmowy Anny Łoś z artystką Ewą Landowską

Fot. Ewa Landowska

Kaligrafowana Konstytucja RP

83 strony "italiki", czyli charakterystycznego kroju pisma, powstałego w XVI wieku we Włoszech - tak wygląda ręcznie przepisana Konstytucja Polski. To właśnie na jej egzemplarz będzie składał w sierpniu zaprzysiężenie nowy prezydent Andrzej Duda. Pracę stworzenia tego wyjątkowego egzemplarza Kancelaria Sejmu powierzyła Ewie Landowskiej. Krakowska artystka przepisywała dokument trzy miesiące.

- To były intensywne 3 miesiące. Jestem zadowolona z efektu mojej pracy. Cieszę się też, że mamy kaligrafowaną Konstytucję - jako społeczeństwo - cieszy się w rozmowie z Radiem Kraków Landowska.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta nastąpi 6 sierpnia. 

 

Czytaj także: Prezydent elekt Andrzej Duda: Kraków to jest moje miasto

 
 

 

(Anna Łoś/ew)

Liczba komentarzy: 11

Balazs

Piątek, 7 sierpnia 2015, 11:32

@ahmadeusz

nie przypominam sobie, by Prezydent przysięgał na niebo, ziemię lub Jeruzalem...

Odpowiedz

Balazs

Piątek, 7 sierpnia 2015, 09:38

Prezydent w naszym Kraju nie składa przysięgi na Konstytucję, podobnie było i tym razem, to zwyczaj pozakonstytucyjny, że w momencie składania przysięgi o treści zawartej w Konstytucji (Art. 130) egzemplarz jest na sali sejmowej. Nota bene w czasie składania przysięgi przez Prezydenta Dudę na sali obrad Zgromadzenia Narodowego (sic!: nie Sejmu!!!) były trzy egzemplarze Konstytucji: dwa drukowane, jeden pisany ręcznie oraz edytowane były na dwóch stacjach roboczych wersje elektroniczne..

Odpowiedz

wogonska_poezja

Poniedziałek, 27 lipca 2015, 00:33

@ADS

Jeśli czyste, nie dziurawe buty, oficjalny strój, sztandar z godłem i flaga to dla Ciebie również przerost formy, to ok, ale jeśli tylko się czepnąłeś kaligrafii, to Ciekawi mnie Twój tok rozumowania. Moim zdaniem kaligrafowana konstytucja to świetna promocja kultury i wartości i chociaż najmniej w całej tej histrii pasuje mi Duda, to idea jest piękna.

Odpowiedz

wogonska_poezja

Poniedziałek, 27 lipca 2015, 00:33

@ADS

Jeśli czyste, nie dziurawe buty, oficjalny strój, sztandar z godłem i flaga to dla Ciebie również przerost formy, to ok, ale jeśli tylko się czepnąłeś kaligrafii, to Ciekawi mnie Twój tok rozumowania. Moim zdaniem kaligrafowana konstytucja to świetna promocja kultury i wartości i chociaż najmniej w całej tej histrii pasuje mi Duda, to idea jest piękna.

Odpowiedz

wogonska_poezja

Poniedziałek, 27 lipca 2015, 00:33

@ADS

Jeśli czyste, nie dziurawe buty, oficjalny strój, sztandar z godłem i flaga to dla Ciebie również przerost formy, to ok, ale jeśli tylko się czepnąłeś kaligrafii, to Ciekawi mnie Twój tok rozumowania. Moim zdaniem kaligrafowana konstytucja to świetna promocja kultury i wartości i chociaż najmniej w całej tej histrii pasuje mi Duda, to idea jest piękna.

Odpowiedz

ADS

Sobota, 25 lipca 2015, 14:17

Duda rozpocznie od przerostu formy nad treścią.

Odpowiedz

ahmadeusz

Piątek, 24 lipca 2015, 09:12

Zastanawia mnie kwestia, czy szanowny pan Andrzej Duda powinien składać przysięgę skoro jest chrześcijaninem. Szanowny pan Jehoszua (Jezus Chrystus) tego zabronił. Temat przysiąg jest analizowany tutaj: http://watchtower-forum.pl/topic/6661-przysi%C4%99gi-%C5%9Blubowania-%E2%80%93-czy-chrze%C5%9Bcijanie-powinni-je-sk%C5%82ada%C4%87/ Serdecznie zapraszam wszystkich do poważnej dyskusji i szczerych wypowiedzi.

Odpowiedz

Krak@us

Czwartek, 23 lipca 2015, 08:01

Głosowałem przeciw obecnej konstytucji ponieważ dyskryminuje innych, a promuje m.in. chrześcijańskie dziedzictwo w preambule! Ja jestem Słowianinem. Przeciwny jestem też wasalnemu konkordatowi (umowa). Polska stała się kasjerem Watykanu! Do refleksji!

Odpowiedz

Środa, 22 lipca 2015, 23:53

@krakus

A przecież mogłaby być wyhaftowana. To by dopiero było rękodzieło. ;-)

Odpowiedz

krakus

Środa, 22 lipca 2015, 20:52

Najważniejsza jest forma , zastaw się a postaw się, a jak będzie z wykonywaniem zapisów konstytucji to się okaże.

Odpowiedz

qq

Środa, 22 lipca 2015, 16:15

To jakiś żart? Ważniejsze literki od szczerości przysięgi?

Odpowiedz