|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Październikowa korekta rozkładu jazdy PKP. Sprawdź, co się zmieni

W niedzielę zmienia się rozkład jazdy pociągów. Korekta związana jest z prowadzonymi przez PKP robotami na torach. Istotne zmiany dotyczyć będą przede wszystkim podróżnych korzystających z połączeń Wieliczka - Kraków Airport. Ale w rozkłady powinni zaglądnąć też mieszkańcy jeżdżący pociągami linii Kraków - Tarnów i Kraków - Trzebinia.

Fot. Marek Lasyk

W Małopolsce najwięcej zmian będzie w okolicach Krakowa i na szlaku do Zakopanego. "Pociągi na trasie Kraków Główny - Wieliczka i Kraków Główny - Lotnisko będą uzupełnione komunikacją autobusową. To istotna informacja dla pasażerów jeżdżących na lotnisko i tych, którzy codziennie korzystają z tej komunikacji kolejowej. Również na trasie do Zakopanego częściowo będą kursowały autobusy" - tłumaczy Mirosław Siemieniec z PKP PLK. 

Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do grudnia. Wtedy kolejarze przedstawią nowy, zimowy rozkład. 

Szczegóły dotyczące kursowania poszczególnych pociągów dostępne są na plakatach z rozkładem jazdy, w gablotach ogłoszeń umieszczonych na stacjach i przystankach oraz na ulotkach i na stronach internetowych operatorów: www.malopolskiekoleje.pl www.polregio.pl


Sprawdź zmiany(źródło: Malopolska.pl)

SKA1 WIELICZKA RYNEK KOPALNIA – KRAKÓW GŁÓWNY - KRAKÓW LOTNISKO

Od niedzieli 15 października pociągi będą wyjeżdżać z Wieliczki w cyklu godzinnym ok. 30-40 minut po każdej godzinie. W kierunku przeciwnym ze stacji Kraków Lotnisko pojazdy wyruszą ok. 40 minut po każdej godzinie. W zamian za pociągi odwołane w związku z prowadzonymi pracami remontowymi pasażerów wozić będą zastępcze autobusy w relacji:

Kraków Główny – Kraków Lotnisko - bez postojów na przystankach pośrednich,
Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia - z postojami: Kraków Płaszów, Wieliczka Park)

 

NIEWIELKIE ZMIANY NA TRASIE SKA3 KRAKÓW GŁÓWNY – TARNÓW

Zmienią się głównie godzin kursowania pociągów przyjeżdżających do Krakowa pomiędzy 8:00 a 10:00. Ponadto, z uwagi na prace prowadzone w nocy z 15/16, 16/17 i 18/19 października 2017 r. na odcinku Tarnów – Kłaj pociągi Kolei Małopolskich (30349 rel. Kraków Główny (odj. 23:22) – Tarnów i 30352 rel. Tarnów – Kraków Główny (przyj. 5:34) oraz Przewozów Regionalnych (30350 rel. Tarnów – Kraków Głowny (przyj. 4:42) i 33039 rel. Kraków Główny (odj. 22:32) – Tarnów) na części trasy zostaną zastąpione autobusami zastępczymi.

 

SKA2 KRAKÓW GŁÓWNY – SĘDZISZÓW

Z nowego rozkładu jazdy zdecydowanie ucieszą się pasażerowie korzystający z połączeń Niedźwiedź – Słomniki i Słomniki – Miechów. Zakończyły się bowiem prace torowe prowadzone na tych odcinkach. Dzięki temu wszystkie pociągi pojadą po trasach płynnie, bez konieczności wprowadzania komunikacji zastępczej. Co ważne, od 15 października większość pociągów będzie miała także jednolity rozkład jazdy.  Jedynie z uwagi na prace prowadzone w nocy z 22/23 – 25/26 października 2017 r. pociąg 32818 rel. Kraków Główny (odj. 23:36) – Sędziszów zostanie zastąpiony autobusem zastępczym na odcinku Miechów – Tunel.

 

ZMIANY W POŁĄCZENIU KRAKÓW – JASŁO

Z powodu braku przepustowości linii nr 91 na odcinku Kraków Główny – Podłęże od 15 października do 9 grudnia 2017 r. po godzinie 17:00 nie będzie możliwe uruchomienie osobnego pociągu z Krakowa do Jasła. W zamian za to pociąg 30333 „NIKIFOR” zostanie złożony z dwóch pojazdów – pierwszy z nich pojedzie do Krynicy-Zdrój, natomiast drugi bezpośrednio do Jasła. Składy zostaną rozłączone w Stróżach, dzięki temu pasażerowie nie będą musieli się przesiadać.

 

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA NA ODCINKACH SKAWINA – RADZISZÓW I WADOWICE – BIELSKO-BIAŁA

Na utrudnienia w kursowaniu pociągów muszą się także nastawić pasażerowie korzystający z połączenia Skawina – Radziszów. Do 10 listopada na trasie wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Ruch zostanie przywrócony jedynie od 1-5 listopada. Dodatkowo w dni robocze od 16 do 27 października 2017 r. pociągi zostaną zastąpione autobusami na odcinku Wadowice – Bielsko-Biała.

 

KOMUNIKACJA NA TRASIE KRAKÓW GŁÓWNY – KATOWICE/OŚWIĘCIM

Zmiany w kursowaniu pociągów zostaną wprowadzone także na trasie Kraków – Trzebinia. Ze względu na  szeroko zakrojoną modernizację torów konieczne jest zastąpienie części składów komunikacją autobusową. Zostanie ona wprowadzona jedynie poza godzinami szczytu. Rano pociągi dowiozą pasażerów bezpośrednio do Krakowa. Bez przesiadek podróżni będą mogli także późnym popołudniem wrócić do swoich domów. Co ważne, przejazd komunikacją zastępczą będzie się odbywał za okazaniem biletów kolejowych na pociągi REGIO.

Dodatkowo, by skrócić czas przejazdu na linii, do wybranych pociągów zostanie wprowadzona bezpośrednia komunikacja autobusowa. Autobusy nie będą zatrzymywały się na przystankach pośrednich i odjadą o następujących godzinach:

z Krakowa Głównego (odj. 6:33 i 6:55) do przystanku Kraków Business Park;
z Krakowa Głównego (odj. 20:40) do Zabierzowa;
z przystanku Kraków Business Park (odj. 16:25) do Krakowa Głównego;
z Zabierzowa (odj. 20:55) do Krakowa Głównego.

 

 

(RK, IAR, malopolska.pl/ew)

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

H

Piątek, 13 października 2017, 17:05

Gratulacje dla PKP - remontowali 20 lat i efektem jest dalszy remont. Powrót do Voyagera auta... na 4 lata....

Odpowiedz