|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

75. Tour de Pologne w Małopolsce. Sprawdź trasy i utrudnienia. MAPY

Michał Kwiatkowski, Brytyjczyk Simon Yates, Francuz Thibaut Pinot, Włoch Fabio Aru i wielu innych znakomitych kolarzy wystartuje w jubileuszowym 75. Tour de Pologne, który rozpocznie się w sobotę w Krakowie. Aż cztery etapy tegorocznego 75. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne będą prowadziły po drogach Małopolski. W związku z tym na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy i wszyscy mieszkańcy wielu miejsc naszego regionu. Sprawdź utrudnienia!

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Etap I - Kraków-Kraków - 4.08

75. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania płaski etap o długości 134 kilometrów. Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON –Bachowice (IV kat.) oraz Kaszów (IV kat.), a także Premia Specjalna Lanckorona oraz 100-lecie PCK Lotna Premia LOTTO w Krakowie. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda.

LISTA UTRUDNIEŃ DROGOWYCH PRZY OKAZJI ETAPU I 


 

Etap V - Kopalnia soli "Wieliczka" - Bielsko-Biała - 08.08

Interwałowy, górski etap z pewnością dostarczy wielu emocji kibicom. Peleton wystartuje z Kopalni Soli Wieliczka i skieruje się na zachód. Po drodze Górskie Premie TAURON: Hucisko (II kat.), Rychwałd (II kat.) oraz Przełęcz Przegibek (I kat.). Na trasie znajdują się także Premia 100-lecie PCK Lotna Premia LOTTO w Bielsku-Białej. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy widowiskowe rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda.

LISTA UTRUDNIEŃ DROGOWYCH PRZY OKAZJI ETAPU V


 

Etap VI - Zakopane-Bukovina Resort 9.08

Klasyczny górski etap w przepięknej tatrzańskiej scenerii. Po starcie w Zakopanem peleton wyruszy w stronę Bukowiny Tatrzańskiej, a następnie pokona 4 rundy po 24 km każda. Na każdej rundzie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON – Rzepiska Ściana HARNAŚ, Łapsze i Czarna Góra. Na trasie znajduje się także Lotna Premia LOTTO w Jurgowie. Etap liczy 129 kilometrów, a meta usytuowana jest w BUKOVINA RESORT.

LISTA UTRUDNIEŃ DROGOWYCH PRZY OKAZJI ETAPU VI 


 

Etap VII - Bukovina Resort-Bukowina Tatrzańska 10.08

Królewski, górski etap wokół BUKOVINA Resort i Bukowiny Tatrzańskiej rozstrzygnie losy tegorocznego Tour de Pologne. Kolarze pokonają dwie rundy po 68 kilometry każda. Na każdej z nich znajdują się najtrudniejsze Górskie Premie TAURON I kategorii – Sierockie, Gliczarów - Ściana BUKOVINA i Rzepiska - Ściana HARNAŚ. Na trasie także Lotna Premia LOTTO w Szaflarach. Wielki finał Tour de Pologne na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na starcie w Krakowie stanie 154 kolarzy z 22 ekip, a tym 16 Polaków. Oprócz trójki z drużyny Sky będą to: Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates), w grupie CCC Sprandi Polkowice - Paweł Franczak, Paweł Cieślik, Kamil Gradek, Łukasz Owsian i Michał Paluta, a w barwach reprezentacji - Karol Domagalski, Jakub Kaczmarek, Maciej Paterski, Michał Podlaski, Marek Rutkiewicz, Adam Stachowiak i Kamil Zieliński.

Z numerem 1 pojedzie ubiegłoroczny zwycięzca, Belg Dylan Teuns z ekipy BMC.

Kwiatkowski, który w minioną niedzielę w Paryżu zakończył udany start w Tour de France (pełnił rolę pomocnika liderów grupy Sky Gerainta Thomasa i Chrisa Froome’a), wystąpi w największym polskim wyścigu po raz czwarty. Najbardziej udany był debiut w 2012 roku, gdy zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2015 nie ukończył wyścigu, a rok później został sklasyfikowany na 34. pozycji.

 

 

(Tomasz Bździkot/tourdepologne.pl/rk/PAP/ko)

64%
36%