|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dawid Szydło: "Nie mam poczucia sprawiedliwości. Cieszę się, że udało się przenieść wyrok do Polski"

- Liczę, że prezydent skorzysta z prawa łaski - mówi w rozmowie z Radiem Kraków Dawid Szydło, Polak skazany za nieumyślne podpalenie lasu w Czarnogórze. Dawid od blisko miesiąca odbywa karę roku bezwzględnego więzienia, którą wymierzył mu sąd w Barze. Niedawno został przeniesiony do półotwartego Zakładu Karnego w Trzebini. Został też skierowany do pracy. Dawid, w oczekiwaniu na decyzję prezydenta, złożył też wniosek o zamianę kary więzienia na dozór elektroniczny. Podobny wniosek złoży też dyrektor Zakładu Karnego.

Posłuchaj rozmowy z Dawidem Szydło

Dawid Szydło za kratkami musi spędzić rok. Sąd zgodził się, aby karę odbył w Polsce.

"Z ludzkiego podejścia jest to ogromna niesprawiedliwość, bo wiem jak sytuacja wyglądała w Czarnogórze, jak wyglądały rozprawy. Strażacy, którzy wydali polecenie, aby rozpalić ogień w takich warunkach, zostali uniewinnieni. Z drugiej strony jest perspektywa duchowa, na której bardzo mocno się opieram. Staram się w tym wszystkim znaleźć jakiś sens" - opowiada Dawid. 

Mężczyna przyznaje, że zależy mu na ułaskawieniu ze względu na plany zawodowe. "Zależy mi na tym, bo swoje życie wiążę z pracą wychowawczą. Nadal chciałbym to robić. Chciałbym robić coś dla młodzieży, dla starszych. Obecnie pracuję nawet w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie prowadzę zajęcia teatralne dla seniorów i amatorską grupę teatralną w Chełmku. Cieszy mnie to. Są tam dzieci, młodzież, osoby pracujące, starsze. Mógłbym mieć jednak problem jako osoba skazana, jeśli znalazłaby się jakaś osoba 'życzliwa'. Wolę mieć czyste konto" - mówi.

Dawid Szydło w sierpniu w 2017 roku podczas wycieczki w góry w okolicy miejscowości Bar, zgubił szlak. Na polecenie służb rozpalił ogień, aby zasygnalizować miejsce, w którym się znajduje. Płomienie szybko przeniosły się jednak na las. Straty oszacowano na około 3 miliony euro. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

(Marek Mędela/ko)

82%
18%