zapadlisko w Trzebini
Trzebinia Siersza: poświęcenie tablicy z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko
Na cmentarzu w Trzebini Sierszy poświęcono tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko. We wrześniu ogromny krater pochłonął ponad 40 grobów, w których pochowanych było 61 osób. Ze względów bezpieczeństwa ciał nie ekshumowano. Teren został zabezpieczony i wyrównany.
Trzebinia: w niedzielę poświęcona zostanie tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko
W niedzielę na cmentarzu w Trzebini Sierszy zostanie poświęcona tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko.
Rzecznik spółki Tauron Wydobycie ws. wstrząsów w Trzebini: monitorujemy sprawę
Prowadzimy stały monitoring wpływu wstrząsów generowanych w wyniku działalności górniczej we wszystkich gminach, w których realizujemy prace podziemne – poinformował PAP rzecznik prasowy spółki Tauron Wydobycie Marcin Maślak. Jak dodał, dotychczas wstrząsy nie spowodowały w Trzebini szkód.
SRK zbada georadarem 100 ha w Trzebini Sierszy
Spółka Restrukturyzacji Kopalń rozszerza teren badań w Trzebini. Łącznie georadarem ma być sprawdzone około stu hektarów terenu. To pozwoli wytypować miejsca zagrożone powstawaniem zapadlisk. Równocześnie prowadzone są specjalistyczne odwierty. Dwa wykonano już w okolicach cmentarza, dwa kolejne w tym tygodniu będą wykonane na osiedlu Gaj.
Trzebinia: do 16 października zostaną przekazane pełne wyniki badań, od których zależy otwarcie nekropolii na 1 listopada
W drugiej połowie października zapadnie decyzja o ewentualnym otwarciu cmentarza w Trzebini, na którym we wrześniu zapadła się ziemia. Pochłonęła 40 grobów, w których pochowanych było ponad 60 osób.
Już wiadomo, że stabilizacja terenu zapadliska może potrwać nawet rok. Tymczasem na cmentarzu rozpoczęto kolejne badania, które mają ocenić, czy teren jest bezpieczny. Od tego zależy otwarcie nekropolii na 1 listopada.
Nawet rok może potrwać stabilizacja gruntu na cmentarzu w Trzebini
Stabilizacja gruntu na cmentarzu w Trzebini Sierszy może potrwać nawet rok. W tym czasie nie będzie możliwa odbudowa symbolicznych nagrobków osób, których groby we wrześniu pochłonęła ziemia.
Będą kolejne badania zapadliska na cmentarzu w Trzebini
Jak informują służby w komunikacie - pierwsze analizy nie wykazały, aby pod terenem cmentarza istniała tzw. „totalna pustka”. Nie jest jednak wykluczone, że niebezpieczne miejsca występują punktowo. By to ocenić, konieczne są kolejne ekspertyzy. Te rozpoczną się jutro i potrwają dwa tygodnie.
Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini zostało zasypane
Zapadlisko, które tydzień temu powstało na terenie cmentarza parafialnego przy ul. Jana Pawła II w Trzebini, zostało zasypane – przekazał we wtorek Małopolski Urząd Wojewódzki. Wciąż trwają tam badania gruntu przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu.
Duże emocje na spotkaniu w sprawie zapadlisk w Trzebini. Co dalej z cmentarzem?
W gorącej atmosferze przebiegało spotkanie mieszkańców Trzebini z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Tematem były zapadliska, powstające w ostatnich miesiącach na terenie byłej kopalni Siersza. Łącznie jest ich już 10. To największe pojawiło się tydzień temu na cmentarzu parafialnym. Zostało zasypane.
Mieszkańcy Trzebini, którzy stracili nagrobki swoich bliskich, mają się dziś spotkać z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń
Mieszkańcy Trzebini, którzy stracili nagrobki swoich bliskich, po tym jak na cmentarzu w tym mieście zapadła się ziemia – jeszcze dziś mają się spotkać z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Spotkanie organizuje burmistrz. Jarosław Okoczuk informuje jednocześnie, że jeszcze w tym tygodniu mają być znane wyniki badań geofizycznych rejonu zapadliska.
Rozpoczęło się zabezpieczanie zapadliska w Trzebini
Rozpoczęły się prace związane z zabezpieczeniem zapadliska na terenie cmentarza w Trzebini w Małopolsce. Na miejscu są już pracownicy oraz ciężki sprzęt - taką wiadomość przekazała Spółka Restrukturyzacji Kopalń.
Prokuratura sprawdza, czy w Trzebini doszło do przestępstwa
Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie prowadzi postępowanie ws. zapadnięcia ziemi na cmentarzu parafialnym. Śledczy sprawdzają, czy doszło do przestępstwa spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 10.
Rozpoczynają się badania w Trzebini, w poniedziałek spotkanie dla mieszkańców
W małopolskiej Trzebini, gdzie we wtorek nagle zapadła się ziemia na cmentarzu, w czwartek rozpoczynają się badania mające określić, co dzieje się pod powierzchnią terenu. W poniedziałek odbędzie się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń.
Biegły przeciwny ekshumacji ciał z zapadliska na cmentarzu w Trzebini
Biegły nie zgodził się na ekshumacje zmarłych pochowanych w grobach, które zapadły się we wtorek w leju na cmentarzu parafialnym w Trzebini. Powodem takiej decyzji jest zagrożenie dla osób, które miałyby pracować w rejonie zapadliska.
Kilkadziesiąt grobów zapadło się na cmentarzu w Trzebini
Cmentarz w Trzebini, na którym doszło do zapadliska - został zamknięty do odwołania. Proboszcz parafii wkrótce ma poinformować osoby, których groby bliskich zostały zniszczone. W zapadlisku, które powstało po likwidacji kopalni Siersza, znalazło się od 40 do 50 nagrobków. Burmistrz Trzebini po spotkaniu sztabu kryzysowego przekonywał, że w innych miejscach na terenie miasta jest bezpiecznie. Nie wolno tylko przebywać w pobliżu cmentarza.
W Trzebini znowu zapadła się ziemia
Tym razem wyrwa pojawiła się w asfalcie w okolicach garaży na osiedlu Gaj. Zapadlisko ma około trzech metrów średnicy. Zostało zabezpieczone przez strażaków.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 7
- 8
Najnowsze
-
18:17
Pamięci wszystkich, którzy zginęli na Zakopiance. "Bo najważniejsza jest rozwaga i odpowiedzialność"
-
17:01
Tęskniliście? Schronisko na Hali Kondratowej już owarte!
-
16:41
Wsiąść do tira, zaśpiewać na rynku. Niepołomice obchodzą swoje święto
-
15:19
Służby zakończyły działania po wypadku na Zakopiance
-
15:03
"Wielka dobroć, serdeczność, uśmiech na twarzy"
-
14:45
"Autorytet przed duże A". Wola Rzędzińska pożegnała prof. Włodzimierza Siedlika
-
13:25
Tak wygląda schronisko na Hali Kondratowej po remoncie
-
12:42
"Byłam numerem 89136". Obchody rocznicy pierwszej deportacji Polaków do Auschwitz
-
12:05
Magdalena Sroka wśród kandydatów na stanowisko dyrektora PISF
-
11:41
Studenci AGH prezentują „Turbulencję” – rakietę z napędem na ciekłe paliwo
-
11:02
Procesory – co warto wiedzieć przed zakupem?
-
10:08
Xavier Farré laureatem Nagrody Transatlantyk 2025