- A
- A
- A
Tarnów: będzie program naprawczy dla ul. Krakowskiej
Program naprawczy dla ulicy Krakowskiej w centrum Tarnowa ma być gotowy do końca czerwca. Dokument przygotują specjaliści z Politechniki Krakowskiej. Wizytowa ulica została wyremontowana zaledwie przed dwoma laty - ale przeszła już kilka poprawek, a wymaga też większych prac. Ich zakres mają wskazać naukowcy z politechniki. Mieszkańcy obawiają się, że może chodzić nawet o ponowne rozkopanie wizytowej ulicy.Do naprawy niedawno wyremontowanej ulicy krakowskiej w Tarnowie nie poczuwa się firma MK BUD. Dlatego urzędnicy zlecą konieczne prace innemu wykonawcy, a później będą się starali odzyskać za nie pieniądze od MK BUDu przed sądem. Już wiadomo, że prac raczej nie uda się zrobić w jednym roku.
Dodatkowo od dziś tarnowskich kierowców czekają niewielkie zmiany przy remontowanym wiadukcie na ulicy Krakowskiej. Roboty przeniosą się na środek kolejowego wiaduktu w centrum miasta, dlatego kierowcy będą przejeżdżali po zewnętrznych pasach jezdni. Tak jak do tej pory po jednym w każdym kierunku - wyjaśnia kierownik biura inżynierii ruchu Jacek Kupiec.
Czytaj: Tarnów: rusza uciążliwy remont wiaduktu na Krakowskiej
Sytuacje w centrum Tarnowa mogą bardzo pogorszyć remonty wiaduktów na ulicy Tuchowsiej oraz ulicy Czerwonych Klonów. Wszystko na to wskazuje, że nie rozpoczną się jednak w lutym jak pierwotnie planowali kolejarze.
Przypominamy: Tarnów grozi sądem wykonawcy remontu ul. Krakowskiej
Ulica Krakowska w Tarnowie
( Bartlomiej Maziarz /dw)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 9
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:34
Muaythai ponownie zawita do Krakowa!
-
18:19
Reportaż Radia Kraków wśród najlepszych. „Chvost” powalczy o Prix Italia
-
18:10
Prokuratura: wstępnie wykluczono udział osób trzecich w sprawie śmierci 12-letniej Eli z Krakowa
-
18:04
Petarda wybuchła przy 11-latce na Rynku w Krakowie. Policja szuka sprawcy
-
17:34
Aleksandra Owca kandydatką Partii Razem na prezydenta Krakowa
-
17:21
Hotel Forum jednak zabytkiem? Ministerstwo chce poprawy formalności
-
17:06
Nowy „Hamlet” w Starym Teatrze. Demirski rozlicza pokolenie transformacji
-
16:38
"Liczebność owadów spadła o ok. 70%". Przed nami XXIV Ogólnopolskie Dni Owada
-
16:16
Gigantyczna inwestycja w Nowym Sączu. 400 mln zł i wysokość jak PKiN
-
16:11
Polskie kliniki in vitro w europejskiej czołówce. Eksperci mówią o skuteczności
-
15:57
Poziom wody w Bolesławiu znów wzrósł. Pomóc mają nowe urządzenia
-
15:42
Festiwal Teatru Tej Ziemi "W rytmie natury”
-
15:37
Nie dożywocie, a 25 lat za zabójstwo w Oświęcimiu. Jest prawomocny wyrok
-
15:23
Taka majówka zdarza się tylko raz – nie może Cię zabraknąć!
-
15:22
Referendum i pułapka algorytmu. "Internetowi sprzymierzeńcy zaszkodzili Miszalskiemu"
-
14:17
„Nie jestem szczęśliwy, ale akceptuję werdykt”. Aleksander Miszalski po odwołaniu z urzędu
-
13:46
Policja: spada liczba wypadków drogowych, ofiar śmiertelnych i rannych
-
13:24
Marek Szymaniak: kiedy algorytm jest szefem, tracimy pewność tego, co przyniesie jutro
-
13:15
XXXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL LETNIE KONCERTY ORGANOWE 30 V – 30 VI 2026
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze