Koncert inaugurujący festiwal odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia 2021 o godz. 20.00 w Pijalni Głównej w Krynicy. Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Zbigniewa Gracy zaprezentuje szlagiery muzyki operowej. Podczas wieczoru wykonane zostaną najpiękniejsze uwertury, chóry, arie i duety z dzieł Pucciniego, Verdiego, Bizeta, Offenbacha czy Moniuszki. Galę operową uświetnią swoim występem prawdziwe gwiazdy polskiej wokalistyki – Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber, Ewa Tracz i Tadeusz Szlenkier.

Drugi raz Orkiestra Filharmonii Krakowskiej wystąpi 13 sierpnia br. o godz. 20.00 podczas koncertu „Magiczny świat operetki”, który poprowadzi Sławomir Chrzanowski. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali także soliści – Ewelina Szybilska, Dorota Wójcik, Łukasz Gaj, Łukasz Załęski oraz Jacek Jaskuła, którzy zaprezentują lubiane i chętnie wykonywane przez patrona festiwalu arie. Koncert ten jest swoistym hołdem dla Jana Kiepury, którego 55. rocznicę śmierci obchodzimy w sierpniu tego roku. Wieczór dopełni występ Trio Animato, zespołu brawurowo grający na harmonijkach ustnych.

Festiwal trwający od 7 do 14 sierpnia br. organizowany jest przez Gminę Krynica-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.