Przedstawienie oparte na fragmentach ,,Innych ludzi”, ostatniej powieści autorstwa Doroty Masłowskiej, najbardziej przenikliwej pisarki młodego pokolenia.

Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.

Poszczególne języki pierwszo i drugoplanowych bohaterów tworzą wspólnie fascynującą, muzyczną fonosferę – aurę wielkiego miasta. Interesuje nas stworzona w ,,Innych ludziach” perspektywa, którą otworzyć można za pomocą następujących pytań: czy to my posługujemy się językiem, czy też język przejął kontrolę nad nami? Czy istnieje sfera niewerbalnego porozumienia i czy w jakikolwiek sposób może być ona uświadomiona i poddana refleksji? Na czym polega twórczość w dziedzinie języka?

 

autor: Dorota Masłowska

reżyseria: Maciej Gorczyński

muzyka: CUKRY i Piotr Korzeniak

scenografia: Iwona Bandzarewicz

choreografia: Piotr Mateusz Wach

obsada: Monika Kufel, Ana Nowicka, Piotr Mateusz Wach, Paweł Wolsztyński oraz zespół Cukry w składzie:  Lena Witkowska, Karolina Głogowska, Agnieszka Kocińska

 

Data premiery: 10 VII 2020

BILETY: 40 zł [normalne] / 30 zł [ulgowe]

Zakup:

- w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00

- http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety/

- przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

Rezerwacja:

  • rezerwacje@teatrbarakah.com
  • 12 397 80 47