Tym razem w dyskusji wezmą udział: Patrycja Chlebuś-Grudzień - socjolożka, członkini Inicjatywy Muzeum HERstorii w Krakowie, Mateusz Płoskonka - Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, Mikołaj Sazonov - członek zarządu Stowarzyszenia Twój Wybór, Gosia Szymczyk-Karnasiewicz - fotografka, dokumentalistka, lokalna liderka. Zaproszeni eksperci będą debatować na temat wpływu mieszkańców na rozwój miasta i istotą działań oddolnych.

Spotkanie poprowadzą krakowska aktywistka Izabela Chyłek oraz radna Edyta Kruk. Debata będzie transmitowana na Facebooku i Youtubie Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Mieszkańcy mogą włączyć się w debatę poprzez zadawanie pytań online.

 

O Urban Talk

UrbanTalk. Inicjatywa realizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie to cykl wydarzeń poświęconych ekologii i życiu w mieście. Celem spotkań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w debatę o kierunku rozwoju Krakowa i jego wpływie na codzienne życie mieszkańców. UrbanTalk to panele dyskusyjne, webinary, filmy oraz spotkania edukacyjne z mieszkańcami miasta.

 

W inicjatywę włączyły się także krakowskie szkoły, firmy i instytucje, którym bliska jest zielona idea. Wydarzeniom partnerują m.in. Miasto Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, HEVRE, Krakowski Alarm Smogowy, Radio Kraków czy Dziennik Polski.

 

Zapisy poprzednich wydarzeń, jak i harmonogram kolejnych spotkań są dostępne na www.wszib.edu.pl/urbantalk.

 

 

O organizatorze

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia niepubliczna funkcjonuje na rynku już 26 lat. W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym na następujących kierunkach: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. Kształci na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Więcej informacji znajduje się na: www.wszib.edu.pl.