Radio Kraków

niepełnosprawność

Szczęśliwe macierzyństwo kobiet z niepełnosprawnościami

Rozważania pomiędzy Dniem Matki a Dniem Dziecka

"Czyńmy dobro pod nowym dachem"

Gdy Bonifratrzy dotarli na Zieloną rozpoczęli wieloletnią budowę tego miejsca tak aby służyło ono najbardziej potrzebującym. Dziś Bonifraterska Fundacja Dobroczynna kontynuuje to dzieło niosąc pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością (głównie intelektualną i zaburzeniami psychicznymi). Od kilku lat tworzy także ofertę dla najmłodszych. Fundacja stała się miejscem integracji, otwartym na wzajemne poznawanie się różnych osób, na różnych poziomach funkcjonowania.

Góry są dostępne także dla osób z niepełnosprawnościami

Trudny proces adopcji dziecka z niepełnosprawnościami.

Gość programu - p. Agnieszka Ziętarska, dyr. Ośrodka Adopcyjnego "Pro Familia"

Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń.

Zapraszam na spotkanie z niezwyczajnym Człowiekiem - Michałem Majchrzakiem, autorem książki "W ciszy i w ciemności. Życie z Zespołem Ushera". Michał, opisuje swoje życie jako osoba głuchoniewidoma, u której stwierdzono Zespół Ushera. Od dziecka ma głęboki niedosłuch, na dodatek powoli, lecz nieubłaganie, traci wzrok. Jego niezwykła opowieść pełna jest wiary w lepsze jutro i walki o każdy dzień – w myśl zasady, że „chcieć znaczy móc”.

Hortiterapia możliwa także zimą

Leczący wpływ natury nie tylko na osoby z niepełnosprawnościami

Mój pęcherz nie działa - i co dalej?

Bezpłatne spotkanie niepełnoletnich pacjentów z pęcherzem neurogennym oraz ich opiekunów Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz posiada bezpłatne miejsca parkingowe. WARUNKI UCZESTNICTWA I REJESTRACJA: Podczas spotkania, każdemu uczestnikowi może towarzyszyć tylko jeden opiekun dorosły. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest rejestracja (formularz na stronie /medvisa.pl/konferencja/krakow). Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Pęcherz neurogenny to objaw chorób i nieprawidłowego działania układu nerwowego. Ze względu na charakter schorzenia, w jego leczeniu konieczna jest współpraca urologa i neurologa. Z organizatorem wydarzenia - prof. Rafałem Chrzanem, kierownikiem Kliniki Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie rozmawia Katarzyna Pelc:

Terapia zajęciowa - nie tylko zajęcia artystyczne

Pierwszy Dzień Wiosny to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21. dzień trzeciego miesiąca roku - nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej - trisomią chromosomu 21.

Bartosz Ostałowski i Martynka Gruca - nasze stopy są naszymi rękami

14. edycja Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię