Radio Kraków

niepełnosprawność

Cracovia Maraton dla zawodników z niepełnosprawnościami

Startują na wózkach, biegną osoby głuche i z niepełnosprawnością wzroku.

Turystyka bez kompromisów

To inicjatywa mająca na celu otwarcie świata turystyki dla osób z niepełnosprawnościami. Dążymy do tego, aby podróże stały się bezproblemowe i pełne radości dla każdego, niezależnie od indywidualnych wyzwań.

30 lat i 145 dni pod respiratorem. To nowy Rekord Guinnessa

Ustanowił go Janusz Świtaj, podopieczny i pracownik Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Niepełnosprawność i społeczna odpowiedzialność biznesu

Jak wykorzystać talenty pracowników w celu zmiany świata? Jak mówić o społecznym zaangażowaniu firmy? O tym 21 i 22 marca w Krakowie będą rozmawiać eksperci i uczestnicy CSR Poland 2024, konferencji organizowanej przez Fundację Poland Business Run. A o konferencji Katarzyna Pelc rozmawia z Agnieszką Pleti, Prezes Fundacji Poland Business Run.

Wciąż czujemy się niewidzialni

"Teraz mnie widzisz?" - to kampania społeczna Fundacji Avalon, w której osoby z niepełnosprawnościami dzielą się swoimi doświadczeniami, próbują przybliżyć nam wyzwania, z jakimi się borykają. Bardzo często czują się niewidoczni, bo ich potrzeby są ignorowane. Dzięki ich świadectwom możemy lepiej zrozumieć ich perspektywę i otworzyć oczy na to, co naprawdę istotne. Kampania zachęca do solidarności, zrozumienia i działania na rzecz uwzględnienia potrzeb każdej jednostki. Katarzyna Pelc rozmawia z Julią Kleczyńską, uczestniczką kampanii i Marią Wachowicz z Fundacji Avalon

Dziadkowie wnucząt z niepełnosprawnościami

O wzajemnym wsparciu, gdy choruje nieuleczalnie najmłodszy członek rodziny, łzach niepokoju i radości, zastępowaniu przy łóżku szpitalnym, słoikach z ciepłą zupą, rozmowach, świętowaniu urodzin i relacji także w zdrowymi wnukami, przyjaźni w rodzinie, a nade wszystko o wdzięczności.

Książki, gry planszowe i lalki, które oswajają niepełnosprawność

Projekty artystyczne Karoliny Buszczak

Belfer w sieci

Belfer w sieci wspiera młodzież w edukacji i rozwoju. Kadrę stanowią wykwalifikowani pedagodzy, pełni pasji i pomysłów. Cechują się cierpliwością, kreatywnością i dobrym podejście do ucznia. To nauczyciele z niepełnosprawnością, pracujący w domowym zaciszu. W programie również rozmowa z Łukaszem Jabconiem z Fundacji "For Heroes"

Jubileuszowa edycja Konferencji Sekson - o bliskości i relacjach osób z niepełnosprawnościami

Przed nami piąta edycja Konferencji Sekson - ogólnopolskiego i największego w Polsce wydarzenia poświęconego seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnościami. W tym roku Konferencja skupiona będzie na różnych wymiarach bliskości i relacji, podkreślając ich rolę w pełnieniu ról społecznych, rodzicielskich, oraz w sferze doznań intymnych.Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 października w CIC Warsaw w Warszawie. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie przebiegało w trybie hybrydowym, stacjonarnie oraz online - w tym roku po raz pierwszy z wykorzystaniem platformy Gridaly zapewniającej uczestnikom szereg udogodnień. Udział w Konferencji jest całkowicie bezpłatny, aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Wheelmageddon 2023 już 16 września!

Fundacja Avalon organizuje w sobotę 16. września - Wheelmageddon 2023 Katarzyna Pelc o wydarzeniu rozmawia z M.Kogut, w programie też o Dniu Solidarności z Chorymi na Schizofrenie mówi M.Bóbr, rzecznik Szpitala Babińskiego,

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię