Radio Kraków

niepełnosprawność

Latanie uwalnia moje ciało od niepełnosprawności

Zuzanna-Maciaszek, prezes Fundacji "Podaj dalej" to osoba, która postanowiła kontynuować misję pomocy ludziom z niepełnosprawnością, którą rozpoczął jej Ojciec Piotr Janaszek . Jak sama mówi - chciałaby zbudować świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Jednym z podopiecznych Fundacji jest Bartosz Mrozek, licencjonowany pilot szybowcowy z niepełnosprawnością

Krakowski licealista walczy z mitami o niepełnosprawności

I organizuje konferencję "Powiem TAK", poświęconą obaleniu mitów związanych z niepełnosprawnością. Juliusz Zgliński – uczeń liceum, działacz na rzecz równości, sam zmaga się z niepełnosprawnością ruchową. Celem konferencji, której II edycja odbędzie się 8. czerwca, jest przełamywanie stereotypów i zmiana postrzegania takich osób, a także ułatwienie im funkcjonowania na rynku pracy. Jej odbiorcami są przede wszystkim przedsiębiorcy, samorządy, pracownicy oświaty i służby zdrowia, a także osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliscy.

Cracovia Maraton dla zawodników z niepełnosprawnościami

Startują na wózkach, biegną osoby głuche i z niepełnosprawnością wzroku.

Turystyka bez kompromisów

To inicjatywa mająca na celu otwarcie świata turystyki dla osób z niepełnosprawnościami. Dążymy do tego, aby podróże stały się bezproblemowe i pełne radości dla każdego, niezależnie od indywidualnych wyzwań.

30 lat i 145 dni pod respiratorem. To nowy Rekord Guinnessa

Ustanowił go Janusz Świtaj, podopieczny i pracownik Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Niepełnosprawność i społeczna odpowiedzialność biznesu

Jak wykorzystać talenty pracowników w celu zmiany świata? Jak mówić o społecznym zaangażowaniu firmy? O tym 21 i 22 marca w Krakowie będą rozmawiać eksperci i uczestnicy CSR Poland 2024, konferencji organizowanej przez Fundację Poland Business Run. A o konferencji Katarzyna Pelc rozmawia z Agnieszką Pleti, Prezes Fundacji Poland Business Run.

Wciąż czujemy się niewidzialni

"Teraz mnie widzisz?" - to kampania społeczna Fundacji Avalon, w której osoby z niepełnosprawnościami dzielą się swoimi doświadczeniami, próbują przybliżyć nam wyzwania, z jakimi się borykają. Bardzo często czują się niewidoczni, bo ich potrzeby są ignorowane. Dzięki ich świadectwom możemy lepiej zrozumieć ich perspektywę i otworzyć oczy na to, co naprawdę istotne. Kampania zachęca do solidarności, zrozumienia i działania na rzecz uwzględnienia potrzeb każdej jednostki. Katarzyna Pelc rozmawia z Julią Kleczyńską, uczestniczką kampanii i Marią Wachowicz z Fundacji Avalon

Dziadkowie wnucząt z niepełnosprawnościami

O wzajemnym wsparciu, gdy choruje nieuleczalnie najmłodszy członek rodziny, łzach niepokoju i radości, zastępowaniu przy łóżku szpitalnym, słoikach z ciepłą zupą, rozmowach, świętowaniu urodzin i relacji także w zdrowymi wnukami, przyjaźni w rodzinie, a nade wszystko o wdzięczności.

Książki, gry planszowe i lalki, które oswajają niepełnosprawność

Projekty artystyczne Karoliny Buszczak

Belfer w sieci

Belfer w sieci wspiera młodzież w edukacji i rozwoju. Kadrę stanowią wykwalifikowani pedagodzy, pełni pasji i pomysłów. Cechują się cierpliwością, kreatywnością i dobrym podejście do ucznia. To nauczyciele z niepełnosprawnością, pracujący w domowym zaciszu. W programie również rozmowa z Łukaszem Jabconiem z Fundacji "For Heroes"

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię