Radio Kraków

niepełnosprawność

Centra Zdrowia Psychicznego

129 centrów zdrowia psychicznego będzie mogło organizować kompleksową opiekę nad pacjentami - dr Anna Depukat, psychiatra, psychoterapeuta, kierownik biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, Katarzyna Szczerbowska, rzecznik biura ds. pilotażu NPOZP. W programie też o nowych wytycznych dla orzeczeń o niepełnosprawności - Ranata Grochal, przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

W Bukownie powstanie plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami

Bukowno w powiecie olkuskim dostanie pół miliona złotych na rozbudowę placu zabaw. Będzie dostosowany do dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, zaplanowano także udogodnienia dla dzieci z autyzmem.

Nowości w Punkcie Informacyjnym OWiT przy al. Focha w Krakowie

W punkcie w Hali Cracovii przy al. Focha 40 można bezpłatnie skorzystać z porad i konsultacji specjalistów, a także wypożyczyć sprzęt asystujący. Celem działania punktu jest zwiększenie możliwości samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami. OWiT udziela również wsparcia opiekunom i rodzinom osób z niepełnosprawnościami. Punkt działa już pięć miesięcy.

Turysta z niepełnosprawnością w Krakowie

Nie wiadomo dokładnie, ilu turystów z niepełnosprawnościami odwiedza stolicę Małopolski

Szczęśliwe macierzyństwo kobiet z niepełnosprawnościami

Rozważania pomiędzy Dniem Matki a Dniem Dziecka

"Czyńmy dobro pod nowym dachem"

Gdy Bonifratrzy dotarli na Zieloną rozpoczęli wieloletnią budowę tego miejsca tak aby służyło ono najbardziej potrzebującym. Dziś Bonifraterska Fundacja Dobroczynna kontynuuje to dzieło niosąc pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością (głównie intelektualną i zaburzeniami psychicznymi). Od kilku lat tworzy także ofertę dla najmłodszych. Fundacja stała się miejscem integracji, otwartym na wzajemne poznawanie się różnych osób, na różnych poziomach funkcjonowania.

Góry są dostępne także dla osób z niepełnosprawnościami

Trudny proces adopcji dziecka z niepełnosprawnościami.

Gość programu - p. Agnieszka Ziętarska, dyr. Ośrodka Adopcyjnego "Pro Familia"

Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń.

Zapraszam na spotkanie z niezwyczajnym Człowiekiem - Michałem Majchrzakiem, autorem książki "W ciszy i w ciemności. Życie z Zespołem Ushera". Michał, opisuje swoje życie jako osoba głuchoniewidoma, u której stwierdzono Zespół Ushera. Od dziecka ma głęboki niedosłuch, na dodatek powoli, lecz nieubłaganie, traci wzrok. Jego niezwykła opowieść pełna jest wiary w lepsze jutro i walki o każdy dzień – w myśl zasady, że „chcieć znaczy móc”.

Hortiterapia możliwa także zimą

Leczący wpływ natury nie tylko na osoby z niepełnosprawnościami

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię