Wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia zorganizowały regionalne eliminacje a to znaczy że do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjadą najlepsi twórcy i wykonawcy ludowi z całej Polski. Pozwoli to publiczności festiwalowej poznać różnorodność polskiego folkloru. Podczas dwudniowego przeglądu zaprezentują się kapele ludowe, zespoły folklorystyczne, soliści śpiewacy i instrumentaliści oraz twórcy rękodzieła ludowego.

Radio Kraków będą reprezentować: Siemiechowianie (kapela ludowa), Podegrodzcy Chłopcy (zespół ludowy) oraz Krzysztof Ryndak (śpiewak).
28 kwietnia w studiu im. Romany Bobrowskiej odbyły się eliminacje. Komisja w składzie: Agnieszka Barańska, Monika Kurzeja oraz Magdalena Zbylut-Wiśniewska przesłuchały kilkudziesięciu artystów reprezentujących różne regiony Małopolski. 
Kapela Siemiechowianie zaprezentowała tradycyjny repertuar Krakowiaków Wschodnich. Na podkreślenie zasługuje precyzja wykonania i styl, który sprawiał przyjemność w odbiorze.  Zespół Podegrodzcy Chłopcy w repertuarze pieśniowym Lachów Podegrodzkich zachwycił z kolei autentyczną radością i pasją, dobrze zgranymi harmoniami wokalnymi i odpowiednim ruchem scenicznym. Inną propozycję miał Krzysztof Ryndak. Pieśni regionu Krakowiaków Wschodnich w jego interpretacji były niezwykle spójne pod względem refleksyjności i liryki.
Komisja podkreśla wysoki poziom wykonawców i różnorodność. Tym razem stawiamy na Krakowiaków Wschodnich i Lachów Podegrodzkich!