Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

25. "Marsz jamników" już za nami. Było wspaniale!

  • Nasze akcje
  • date_range Poniedziałek, 2019.05.06 11:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:41 )
Miłośnicy i sympatycy jamników już po raz 25. spotkali się dziś w Krakowie, aby w samo południe przejść w radosnym i rozmerdanym pochodzie spod Barbakanu na Rynek Główny. "25 „Marsz jamników” zorganizowany przez Radio Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, wyruszył w samo południe wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, a na Rynek poprowadziła go marszowym krokiem Orkiestra Wieniawa.

25. Marsz Jamników
Marsz Jamników 2018

Zobacz:

Jamniczka Sherry i jej właściciel Miłosz najbardziej perfekcyjną parą „Marszu jamników 2018”!

Jamnik Bobi z Krakowa „Jego Psią Mością” 23.  Marszu jamników Radia Kraków

Ulicami Krakowa przeszedł 22. Marsz Jamników. Najbardziej paradnym jamnikiem okazała się Tequila

Jamnik i ja - para idealna! Wielki marsz czworonogów z Radiem Kraków przeszedł ulicami Krakowa

Dwudziesty marsz jamników za nami. ZDJĘCIA

Marsz Jamników 2013

Marsz Jamników 2012

Marsz Jamników 2011

Marsz Jamników 2010

Marsz Jamników 2009

Marsz Jamników 2007

Marsz Jamników 2006

Marsz Jamników 2005

WAŻNE: obowiązek informacyjny RODO - wszystkie informacje w załączniku artykułu

 

Organizator Marszu: Radio Kraków.

 

 

Współorganizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

 

Sponsor: Leopardus Sieć Sklepów Zoologicznych

W wielonożnym tłumie eksperci – zwierzęcy behawioryści, wypatrywali par potwierdzających opinię, że jamnik jako psi indywidualista i czworonóg obdarzony niepokornym charakterem może tworzyć zgodną parę jedynie z kimś o podobnym usposobieniu. Bo oczywiste jest, że nie każdy może być towarzyszem jamnika, więcej - prawdziwym, życiowym towarzyszem jamnika może być tylko ktoś o równie silnej, wyrazistej, ale też nieprzewidywalnej osobowości. Ktoś - jak sam jamnik – po prostu z charakterem....

Aby wygrać, krótkonożni śmiałkowie wraz z właścicielami musieli wykazać się prawdziwym charakterem podczas trzech konkurencji. W konkurencji „To nie pies... to jamnik!” każdy właściciel miał 20 sekund na wygłoszenie krótkiej  laudacji nt. jamniczej rasy: dlaczego właśnie jamnik? Co tak niezwykłego jest w tych niełatwych charakterologicznie psach, że tylko on i żaden inny! W tej konkurencji jurorzy doceniali najbardziej oryginalne, ciekawe i nieoczywiste uzasadnienia. W konkurencji nr 2 „Duet z przeszkodami” pary miały okazję  zaprezentować w pełnej okazałości swój charakter(ek)... Zadaniem par było przejście wybiegiem i i wspólne pokonanie toru przeszkód. Nie było to jednak proste, bo akcesoria toru przeszkód nie były do końca oczywiste: skarpetki, kręgle, butelka z wodą, szalik, kartonowe pudełka czy gazetowe kulki. Jury doceniało pomysłowość i  kreatywność par. Wyjątkową charakterność drzemiącą w człowieczo-jamniczych parach pokazała finałowa konkurencja („Pokażcie swój charakter!”). Każda para miała kilkanaście sekund na zapozowanie w ramie i przekonanie publiczności i jurorów, że wyjątkowy – poziomy – charakter po prostu widać na pierwszy rzut oka!

Pretendentów do tytułu podczas wszystkich zadań konkursowych bacznie obserwowało i oceniało jury w składzie: Wojciech Kujawski – lekarz weterynarii, Katarzyna Harmata - instruktorka szkolenia psów oraz Andrzej Kłosiński - behawiorysta. Największe uznanie jurorów  i publiczności zyskała Pani Agata i jej jamnik Dolar, którzy specjalnie na "Marsz jamników" przyjechali z Warszawy i to oni zwyciężyli w rywalizacji o tytuł „najbardziej charakternej” pary.

„Marsz jamników” to jednak nie tylko jamniczy pochód i jamniczy konkurs. Wszyscy miłośnicy czworonogów na stoiskach eksperckich umiejscowionych w pobliżu sceny mogli skorzystać z bezpłatnych porad psich specjalistów. Do dyspozycji czworonogów i ich właścicieli od  10.00 do 14.00 byli m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów i zoofizjoterapeuta. Można było też bezpłatnie ostrzyc psa w profesjonalnym salonie psiej piękności, jak również zaczipować go i zarejestrować w międzynarodowej bazie danych Safe-Animal.  „Marsz jamników” to od wielu lat także okazja, aby zwrócić uwagę  na problemy związane z agresją wobec zwierząt. Na stoiskach dyżurowali policjanci „Zielonej Strefy” Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

Nie zapomnieliśmy także o psiakach samotnych i porzuconych. Na scenie swój finał miała poprzedzająca „Marsz jamników” kolejna edycja akcji adopcyjnej Radia Kraków „Pieskie życie zmieniamy na dobre”. Bezdomnym psiakom mógł pomóc też  każdy, kto przyszedł na Rynek. Na jednym z 10 stoisk prowadzona była zbiórka karmy dla  psów z małopolskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach.


Pliki

download
.doc (29 KB)
download
.doc (72 KB)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię