|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jamniczka Sherry i jej właściciel Miłosz najbardziej perfekcyjną parą „Marszu jamników 2018”!

Miłośnicy i sympatycy jamników już po raz 24. spotkali się w Krakowie, aby w samo południe przejść w radosnym i merdającym pochodzie spod Barbakanu na Rynek Główny. „Marsz jamników” organizowany przez Radio Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, wyruszył 9 września w samo południe wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, a na Rynek poprowadziła go marszowym krokiem Orkiestra Wieniawa.

fot: Marek Lasyk


Pieskie życie zmieniamy na dobre! Kolejna edycja akcji adopcyjnej Radia Kraków


W tłumie maszerujących nasi eksperci – zwierzęcy behawioryści wypatrywali kandydatów do tytułu najbardziej perfekcyjnej pary „Marszu jamników 2018” . O ten tytuł pięć wybranych jamniczo-człowieczych duetów walczyło na scenie pod Ratuszem. Zadaniem par było przekonanie prowadzących, jurorów i zgromadzoną na Rynku Głównym publiczność, że to właśnie ona stanowi perfekcyjny człowieczo-psi duet. Aby wygrać, krótkonożni śmiałkowie wraz z właścicielami musieli wykazać się perfekcyjnym zgraniem i perfekcyjnym pokrewieństwem dusz podczas trzech konkurencji. W konkurencji „Rozumiemy się bez słów” oceniana była umiejętność perfekcyjnego porozumiewania się, konkurencja „Równy chód - noga w łapę” sprawdzała perfekcyjne dopasowanie par podczas wspólnych spacerów i wędrówek, a konkurencją finałową „Ty i Twój jamnik – (niemal) perfekcyjnie identyczni!” uczestnicy konkursu starali się potwierdzić obiegową opinię, że perfekcyjnie zgrana człowieczo-psia para z czasem po prostu się do siebie upodabnia, a w przypadku jamników –to właściciel upodabnia się do swojego pupila...

Najbardziej perfekcyjnie zadania wykonał duet Sherry i Miłosz, który do Krakowa przyjechał
z Chorzowa i to on zdobył tytuł „najbardziej perfekcyjnej pary Marszu jamników 2018”. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

Pretendentów do tytułu bacznie obserwowało i oceniało jury w składzie: dr Wojciech Kujawski – lekarz weterynarii, Kasia Harmata - instruktorka szkolenia psów i behawiorysta oraz Bogusław Nowak - Dyrektor Naczelny Opery Krakowskiej i pomysłodawca pierwszego „Marszu jamników Radia Kraków”. Konkursowe zmagania na scenie perfekcyjnie poprowadzili Grzegorz Bernasik i Tomasz Schimscheiner.

„Marsz jamników” to jednak nie tylko jamniczy pochód i jamniczy konkurs. Wszyscy miłośnicy czworonogów na stoiskach eksperckich umiejscowionych w pobliżu sceny mogli skorzystać z bezpłatnych porad psich specjalistów. Do dyspozycji czworonogów i ich właścicieli od 10.00 do 14.00 byli m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów i zoofizjoterapeuta. Można było też bezpłatnie ostrzyc i wytrymować psa w profesjonalnym salonie psiej piękności, jak również zaczipować goi zarejestrować w międzynarodowej bazie danych Safe-Animal. „Marsz jamników” to od wielu lat także okazja, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt. Na stoiskach dyżurowali policjanci „Zielonej Strefy” Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

Nie zapomnieliśmy także o psiakach samotnych i porzuconych. Na scenie swój finał miała poprzedzająca „Marsz jamników” kolejna edycja akcji adopcyjnej Radia Kraków „Pieskie życie zmieniamy na dobre”. Bezdomnym psiakom mógł pomóc też każdy, kto przyszedł na Rynek. Na jednym z 10 stoisk prowadzona była zbiórka karmy dla psów z małopolskich przytulisk
w Harbutowicach i Łętkowicach.

 

 

Oto nagroda!

 

 

 

 

MARSZ JAMNIKÓW 2018  - LISTA STOISK

 

 

 

Organizator Marszu:

 

 

 

Współorganizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Sponsor:


OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO

 Szanowni Państwo,

uprzejmie dziękujemy za Państwa udział w tegorocznym „Marszu jamników”. Jak co roku, w celach redakcyjnych i promocyjnych, przeprowadzamy relacje reporterskie na antenie Radia Kraków S.A. z tego wydarzenia i zamieszczamy zdjęcia oraz reportaż filmowy z marszu na stronie internetowej www.radiokrakow.pl oraz na radiowych portalach społecznościowych (Facebook, Twttter, Instagram, YouTube).

Uprzejmie informujemy, iż zdjęcia zostaną opublikowane w oparciu o art. 81. Ust.1 pkt. 2 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych, zgodnie z którym nie jest wymagana odrębna zgoda osoby ujawnionej na zdjęciu stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, czy publiczna impreza  oraz w oparciu o art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych (RODO) - jako uzasadniony interes Administratora Danych Osobowych, którym pozostaje Radio Kraków S.A. z siedzibą w Krakowie. Materiały dziennikarskie w tym zdjęcia mogą zostać udostępnione naszym partnerom, w tym Krakowskiemu Biuru Festiwalowemu i Miastu Kraków.

 W trosce o dochowanie najwyższych standardów dziennikarskich uprzejmie informujemy, iż każdemu z Państwa przysługuje m.in. prawo do wyrażenia sprzeciwu co do publikacji danego zdjęcia – w takim przypadku prosimy o informację na adres e-mail iod@radiokrakow.pl lub kontakt z redakcją Radia Kraków. Szczegółowe informacje o Państwa prawach znajdą Państwo w polityce prywatności.

 

 

 


 

Jamnik Bobi z Krakowa „Jego Psią Mością” 23.  Marszu jamników Radia Kraków

Zobacz też:

Ulicami Krakowa przeszedł 22. Marsz Jamników. Najbardziej paradnym jamnikiem okazała się Tequila

Zobacz też:

Jamnik i ja - para idealna! Wielki marsz czworonogów z Radiem Kraków przeszedł ulicami Krakowa

Dwudziesty marsz jamników za nami. ZDJĘCIA

Marsz Jamników 2013

Marsz Jamników 2012

Marsz Jamników 2011

Marsz Jamników 2010

Marsz Jamników 2009

Marsz Jamników 2007

Marsz Jamników 2006

Marsz Jamników 2005

19%
81%