|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jamniki opanowały Kraków! Wygrał Meksykanin!

To już XVIII Marsz Jamników organizowany przez Radio Kraków. Bohaterowie marszu nie zawiedli. Wygrał dziesięcioletni Borys przebrany za Meksykanina.

Posłuchaj relacji z imprezy

fot\; Radio Kraków


Na scenie pod Ratuszem zaprezentowało się 18 jamników -podróżników, wyłowionych z jamniczego tłumu podczas pochodu spod Barbakanu na Rynek - podziwiać mogliśmy m.in. jamnika-marynarza, jamniczkę-Szecherezadę, Jamnika-surfera, farmera z Texasu i jamniczego kowboja.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu na najciekawsze i najbardziej oryginalne przebranie jamnika został 10-letni Borys , który na Marsz przyjechał z Zaskala k. Nowego Targu, choć -jak przystało na obieżyświata - zaprezentował się w stroju meksykańskim.Jury w składzie: Marcin Pulit (Prezes Radia Kraków), Wojciech Kujawski (dr weterynarii) i Adam Grzanka (satyryk) doceniło nie tylko niezwykle pomysłowy strój, ale też świetną charakteryzację...
Borys zaprezentował się publiczności w kolorowym panczu wydzierganym specjalnie na Marsz przez swoją właścicielkę - panią Justynę i kolorowym kapelusza przywiezionym prosto z Meksyku. Całość dopełniały wspaniałe, prawdziwie meksykańskie czarne wąsy...Przychylność jury zjednali sobie także bajkowi podróżnicy.

Przychylność jury zjednali sobie także bajkowi podróżnicy: jamnicza wróżka, jamnik-smerf oraz Riki - gaduła (najbardziej rezolutny z jamniczych finalistów, który przyjeżdżając na Marsz nie zapomniał o mapie Krakowa) i jamniczy duet przebrany za rosyjskiego i amerykańskiego astronautę. Jamniki nagrodzone zostały przez jury wyróżnieniami, a przez publicznosć - gromkimi brawami.


W tym roku Marszowi Jamników towarzyszyły liczne atrakcje dla czworonogów i ich właścicieli – do 17.00 na stoiskach wokół sceny można było zasięgnąć fachowej porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, psiego behawiorysty, tresera, można było także oznakować swojego pupila, dowiedzieć się czegoś więcej o pet-sitterach i idei psiej adopcji.

Wielbiciele jamników spotkali się tradycyjnie o godzinie 11.45 pod Barbakanem, skąd przeszli na Rynek Główny w Krakowie.

Przeczytaj o poprzednich Marszach Jamników organizowanych przez Radio Kraków, zobacz zdjęcia z poprzednich edycji.
100%
0%