- A
- A
- A
Wielki finał Lata z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie
Kilkudziesięciu wykonawców, 16 koncertów, muzyczne premiery – to będzie prawdziwie wielki finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019. Nosowska, Daria Zawiałow, Smolik, Mela Koteluk, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Fisz Emade Tworzywo, Przybysz-Przybysz, Voo Voo, Król, Skubas, The Dumplings, Mazolewski/Porter i wiele innych gwiazd zagra 30 i 31 sierpnia w Parku Jordana w Krakowie. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.– To będzie fantastyczny finał tegorocznego Festiwalu Lata z Radiem: na dwa dni koryfeusze polskiej muzyki zawładną krakowskim Parkiem Jordana – zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, szef muzyczny radiowej Trójki. – Po raz pierwszy to miejsce zamieni się w przestrzeń muzyczną z atmosferą godną obchodzącego właśnie 50-lecie festiwalu w Woodstock! – dodaje.
W piątek o godz. 16.00 wielki finał zainauguruje Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy, która wykona największe przeboje muzyki filmowej z towarzyszeniem Chóru Polskiego Radia w Krakowie. O godz. 17.00 Smolik/Kev Fox rozpocznie swój występ od „Polki Dziadek”, hymnu Festiwalu w nowej, Smolika, aranżacji. W piątek zagrają także The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Przybysz-Przybysz, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, a wieczór zakończy klimatyczny występ Voo Voo.
W sobotę koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18.00 od występu Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, formacji entuzjastycznie przyjmowanej w Zakopanem, Pucku i Stalowej Woli przez publiczność Festiwalu Lata z Radiem. Z Big Bandem gościnnie zaśpiewa Krzysztof Iwaneczko (w zastępstwie za Sławka Uniatowskiego), który wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w porywających aranżacjach Wojciecha Kostrzewy. W sobotę zagrają także Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia Pietrucha i Daria Zawiałow, która obiecuje: „Damy ognia!”.
Specjalnie na wielki finał Festiwalu w Krakowie Natalia Przybysz, Skubas oraz Barbara Wrońska przygotowują premierowe piosenki. Dla Barbary Wrońskiej koncert w Krakowie będzie wyjątkowy także dlatego, że z tą młodą wokalistką, kompozytorką i producentką na „Lato z Radiem Festiwal” 2019 wystąpią gościnnie m.in. Brodka, Kasia Nosowska i Ralph Kamiński, dotąd ukrywani pod hasłem: PRZYJACIELE.
Koncerty dedykowane będą wielkiemu nieobecnemu tegorocznej odsłony Festiwalu, Muńkowi Staszczykowi, który z powodu choroby zmuszony był odwołać swój występ w Pucku i Krakowie. – Przyjaciele muzycy przygotowują dla niego coś specjalnego – mówi Piotr Metz. – Scenariusz tych dwu dni wciąż się pisze i rozrasta, zapewne będzie tak aż do 30 sierpnia – dodaje z satysfakcją.
Jak we wszystkich miastach tegorocznego Festiwalu koncertom towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami w Strefie Muzycznej. Na placu przed Muzeum Narodowym poprowadzą je dziennikarze muzyczni radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. Dla fanów będzie to świetna okazja, aby zdobyć autograf ulubionego artysty, zamienić dwa słowa, zrobić sobie wspólne zdjęcie. Szczegóły spotkań w Strefie Muzycznej poznamy niebawem.
Festiwal Lata z Radiem cieszy się już opinią najbardziej pozytywnej i rodzinnej imprezy muzycznej tego lata. Koncertom i spotkaniom muzycznym towarzyszy bowiem wiele propozycji aktywności dla wszystkich uczestników festiwalu. Dla najmłodszych w Strefie Familijnej w Parku Jordana dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali warsztaty, konkursy i zabawy, a w Strefie Relaksu na Błoniach do aktywnego wypoczynku zaprosi Ola Żelazo prowadząca „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce.
Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Krakowie, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.
(Mat. prasowe/ew)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
11:03
Andrzej Bargiel zjechał z Nanga Parbat. Historyczny wyczyn małopolskiego skialpinisty
-
10:40
Krew za kawę, deser czy napój? Rozpoczęła się akcja krakowskiej gastronomii
-
09:51
Śmierć Waldemara Jasińskiego "Górala". Są wyniki sekcji zwłok biznesmena o mrocznej przeszłości
-
09:46
Ostrzeżenie dla Krakowa i Małopolski: będzie niebezpiecznie, możliwe przerwy w dostawie prądu
-
09:05
Nowy rozdział Lewandowskich. Wielki transfer Roberta i poruszające wyznanie Anny
-
08:59
Sąd unieważnił zakaz fajerwerków w Krakowie. Uchwała radnych była niezgodna z prawem
-
08:51
Największe święto religijne regionu. W Tuchowie rusza Wielki Odpust
-
08:15
Andrzej Gut-Mostowy (PiS): "To przesada, że rynek pracy w Zakopanem bazuje na Ukraińcach"
-
08:01
Kolejna duża planetoida w pobliżu Ziemi - już w sobotę
-
07:43
Tarnów: autobus na Wałowej opóźniony. Elektryk uległ awarii
-
07:21
Ratownicy wrócili nad Jezioro Rożnowskie. Nad Klimkówką kąpieliska nie będzie
-
06:55
Hotel, który stał się legendą. Marka Radia Kraków dla wyjątkowej wystawy
-
06:29
Środa w Małopolsce: upał szybko ustąpi miejsca burzom. Wieczorem wyraźne ochłodzenie
-
06:04
Od dziś nowa lista refundacyjna. Zmiany m.in. dla pacjentów onkologicznych
-
21:50
Nieoczekiwane starcie nowohuckiego „Wikinga” z legendą ringu
-
20:53
Zderzenie dwóch aut na S52, jedno z nich dachowało. Utrudnienia już się zakończyły
-
20:05
Tunelami i estakadami przez Małopolskę. Ruszył przetarg na ostatni odcinek Podłęże–Piekiełko
-
19:36
MPK testowało je przez cztery lata. Pierwsze autobusy wodorowe ruszyły w trasę
-
18:23
Nie ma wyborów, ale kampania w Krakowie już trwa. Jak politycy omijają przepisy?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze