Radio Kraków

koronawirus

Marcin Horała: Nie stwierdzono podejrzenia koronawirusa

  • date_range 2020-02-25
Nie stwierdzono żadnego przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem - powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała na konferencji po spotkaniu Zespołu Ochrony Lotniska Okęcie. Jak dodał, specjalne procedury wprowadzone na lotniskach w związku z koronawirusem przebiegają sprawnie.

Kolejny pacjent z podejrzeniem koronawirusa w Małopolsce

  • date_range 2020-02-25
Mężczyzna zgłosił się na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzesku. Tam zapadła decyzja, o przewiezieniu go karetką do placówki w Krakowie. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala im. Żeromskiego w Nowej Hucie, gdzie są przeprowadzane kolejne badania.

Józefa Szczurek-Żelazko: Polska jest przygotowana na pojawienie się koronawirusa

  • date_range 2020-02-25
- Polska jest przygotowana na pojawienie się koronawirusa. Mamy gotowe procedury i standardy działania - zapewniała na antenie Radia Kraków wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Przypominała, że osoby, które wróciły z Chin i północnych Włoch powinny obserwować, czy nie występują u nich objawy takie jak: wysoka temperatura, kaszel, duszność. "Jeśli się pojawią, należy natychmiast skontaktować się najbliższą stacją sanitarno - epidemiologiczną. Taka osoba zostanie objęta opieką" - mówiła wiceminister Szczurek-Żelazko w porannej rozmowie Radia Kraków. Jak dodała, wprowadzono też kolejne zmiany na lotniskach. Od poniedziałku dokonywane są tam pomiary temperatury osób, które przyleciały z Chin i północnych Włoch. Na Półwyspie Apenińskim stwierdzono ponad 200 przypadków zakażenia koronawirusem, siedem osób zmarło.

Prof. Bogdan Kosowski: Od nas samych zależy, czy wirus będzie się mocno rozprzestrzeniał, czy nie

  • date_range 2020-02-24
Cztery północne regiony Włoch są niemal całkowicie zamknięte. Czy podobnego zagrożenia prędzej czy później możemy spodziewać się w Polsce? Jak wyglądają procedury w czasie takiego zagrożenia? O tym z profesorem Bogdanem Kosowskim z Katedry Bezpieczeństwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz byłym dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim rozmawiał Tomasz Bździkot.

Polacy wracający z Włoch powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia

  • date_range 2020-02-24
Polacy, którzy wracają z Włoch, powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia – poinformował Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, odnosząc się do 3 przypadków śmiertelnych we Włoszech, osób tam zakażonych koronawirusem i tego, że wielu Polaków spędziło tam ferie.

Pacjent z Nowego Sącza nie ma koronawirusa

  • date_range 2020-02-17
To nie koronawirus, a zwykła infekcja. Sądecki szpital ma już wyniki badania pacjenta, który w ostatni piątek trafił na SOR z wysoką gorączką i dusznościami. U mężczyzny podejrzewano wirusa z Wuhan, ponieważ pracuje on na lotnisku w Balicach i ma kontakt z podróżnymi z Chin.

Podejrzenie koronawirusa w Nowym Sączu

  • date_range 2020-02-14
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu zaczął już przyjmować pacjentów. SOR został zamknięty, ponieważ przed południem trafił tam pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Lekarze chcieli przetransportować mężczyznę do specjalistycznego ośrodka, ale na wszystkich oddziałach zakaźnych w Małopolsce brakuje miejsc. Dlatego pozostanie on w sądeckiej placówce w separatce.

Pacjent z Olkusza nie jest zarażony koronawirusem

  • date_range 2020-02-03
Są wyniki badań pacjenta, który trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna z gorączką zgłosił się do lekarza w piątek. Poinformował, ze niedawno wrócił z Chin. Lekarze otrzymali właśnie wyniki badań próbek, które badano w laboratorium w Warszawie. Nie ma zagrożenia koronawirusem.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie trwają badania pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

  • date_range 2020-02-01
Małopolski Inspektorat Sanitarny uspokaja w sprawie podejrzenia zakażenia koronawirusem u mieszkańca Olkusza. 46-latek wrócił wczoraj z Hongkongu i wieczorem zgłosił się na olkuski SOR z gorączką 38 i pół stopnia, uskarżał się na duszności i pokasływał. Po około godzinie został przewieziony transportem sanitarnym do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Pacjent będzie poddany dalszej obserwacji w warunkach izolacyjnych. Materiał pobrany jeszcze przed leczeniem prawdopodobnie zostanie przesłany do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Do szpitala w Olkuszu zgłosił się pacjent z podejrzeniem koronawirusa

  • date_range 2020-01-31
Do szpitala w Krakowie trafił mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna zgłosił się na SOR w Olkuszu z objawami grypy. Poinformował, że kilka dni temu wróci z Chin. Aby potwierdzić lub wykluczyć zarażenie koronawirusem przewieziono go do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię