Radio Kraków

koronawirus

Premier: podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

  • date_range 2020-03-10
Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych - oświadczył premier Mateusz Morawiecki we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Stan dzieci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest dobry

  • date_range 2020-03-10
Stan dwójki dzieci, które z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiły do krakowskiego szpitala, jest dobry – powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka placówki Anna Górska. Stabilny jest także stan ok. 60-letniego mężczyzny, u którego potwierdzone zostało zakażenie.

Zakopane: Policja poszukiwała mężczyzny z podejrzeniem koronowirusa; uciekł ze szpitala

  • date_range 2020-03-10
Policja w Zakopanem odnalazła mężczyznę, który w poniedziałek wieczorem zgłosił się do oddziału ratunkowego tutejszego szpitala, twierdząc, że może być zarażony koronawirusem, ale po badaniach uciekł z lecznicy. 41-latek po odnalezieniu przez policję został objęty nadzorem sanepidu.

Ireneusz Raś o Centralnym Porcie Komunikacyjnym: To wielki falstart tej inwestycji

  • date_range 2020-03-10
To wielki falstart tej inwestycji. W takiej formie na pewno do niej nie dojdzie - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków, poseł PO Ireneusz Raś o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, a konkretnie o propozycjach przebiegu linii kolejowych dowożących pasażerów. Kraków już powiedział zdecydowane NIE proponowanemu przebiegowi linii, zwracając uwagę, że kolidują z inwestycjami miejskimi, a przede wszystkim z oczekiwaniami mieszkańców.

W budynkach przy ulicy Kopernika w Krakowa znów może działać szpital

  • date_range 2020-03-10
Dawne oddziały są przygotowywane na ewentualne przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Szpital Uniwersytecki wyprowadził się stamtąd do nowej siedziby w Prokocimiu, ale zaplecze medyczne w centrum miasta jest w dobrym stanie. Służby wojewody szacują, że będzie można tam umieścić około 300 osób.

GIS: Ponad 109 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19 na świecie; 3,8 tys. zgonów

  • date_range 2020-03-10
Łącznie na świecie od 31 grudnia 2019 r. do 9 marca 2020 r. odnotowano 109 695 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 3 811 zgonów - podaje na swoich stronach internetowych główny inspektor sanitarny. Śmiertelność sięga 3,5 proc.

Odwołane wydarzenia w Małopolsce. SPRAWDŹ

  • date_range 2020-03-09
Coraz więcej wydarzeń w Małopolsce odwołanych w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa.

Jarosław Gowin: 25 mln zł na badania nad koronawirusem

  • date_range 2020-03-09
25 mln zł dla Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ w Krakowie przeznaczy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na badania nad koronawirusem, badania, które pomogą zapobiegać epidemiom w przyszłości – zapowiedział w poniedziałek w Krakowie wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin: 25 milionów złotych na badania nad koronawirusem i nie tylko

  • date_range 2020-03-09
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przekaże pieniądze Małopolskiemu Centrum Biotechnologii UJ. To szansa nie tylko na pomoc w rozwiązaniu problemu chińskiego wirusa, ale też na rozwój polskiej nauki. Decyzja o przekazaniu pieniędzy ma być oficjalnie ogłoszona dziś w Krakowie

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Krakowie

  • date_range 2020-03-09
W szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie na oddziale zakaźnym przebywa ponad 60-letni pacjent zarażony koronawirusem – powiedział PAP dyrektor szpitala Jerzy Friediger. To pierwszy przypadek zarażenia stwierdzony w Krakowie i 17 potwierdzony jak dotąd w Polsce.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię